ОБАМА ВИРІШИВ ВИКЛЮЧИТИ КУБУ ЗІ СПИСКУ КРАЇН-ПОСОБНИКІВ ТЕРОРИЗМУ

15.04.2015 10:15

Президент США поінформував Конгрес про намір виключити Кубу зі списку країн, які підтримують міжнародний тероризм. Гавана вже назвала намір Обами "справедливим рішенням".

Президент США Барак Обама у вівторок, 14 квітня, повідомив Конгрес про своє рішення виключити Кубу зі списку країн, які підтримують міжнародний тероризм. У зверненні Обами до конгресменів зазначається, що влада Куби "не надавала жодної підтримки міжнародному тероризму" упродовж останніх шести місяців. Крім того, Гавана "запевнила, що не підтримуватиме актів міжнародного тероризму в майбутньому", цитує звернення американського президента агентство dpa.

Як зазначається у повідомленні dpa, Конгрес матиме 45 днів, аби опротестувати рішення до того, як воно набере чинності. Але такий крок законодавців є малоймовірним, зазначає агентство Reuters, оскільки для цього потрібна спільна резолюція обох палат Конгресу. Згідно з повідомленням Reuters, численні демократи привітали рішення Обами, а деякі експерти заявили, що воно назріло вже давно. Водночас сенатор-республіканець Марко Рубіо, який має намір балотуватися в президенти США, назвав рішення "жахливим". За його словами Куба допомагає Північній Кореї обходити санкції та дає притулок втікачам від американського правосуддя.
У Гавані, як зазначається в повідомленні Reuters, привітали рішення Обами та назвали його "справедливим". Водночас у спеціальній заяві представника МЗС Куби зазначається, що країна "ніколи не повинна була перебувати" у списку, оскільки сама часто потерпала від терористичних актів.
США внесли Кубу до списку країн, які підтримують міжнародний тероризм, у 1982 році. Тоді Білий дім заявив, що кубинський уряд намагався "сприяти збройній революції в Латинській Америці за допомогою організацій, які використовують терористичні методи". У грудні 2014 року Сполучені Штати заявили про намір відновити дипломатичні відносини з Кубою, які були розірвані в 1961 році. 11 квітня у Панамі відбулася перша офіційна зустріч президента США Барака Обами та голови Держради Куби Рауля Кастро.

comments powered by HyperComments

Последние