РАДА ВВЕЛА 10-РІЧНИЙ МОРАТОРІЙ НА ЕКСПОРТ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ

10.04.2015 15:03

09 квітня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1362 про 10-річний мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді. За відповідне рішення проголосували 233 нардепи.
У документі йдеться, зокрема, про ліс круглий у вигляді колод, стовпів, з транспортною вологістю більш як 22%, а також пиломатеріали товщиною понад 70 міліметрів з транспортною вологістю більш як 22%.
Мораторій почне діяти (якщо Президент підпише закон) щодо деревних порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року; деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.
«Тимчасова заборона у вигляді 10-річного мораторію на вивіз за кордон деревини, дасть змогу направити сировину на підприємства України, створити нові робочі місця, забезпечити значні наповнення бюджету держави.
Ухвалення Закону сприятиме переорієнтації експорту з кругляку та іншої деревної сировини на продукцію більш широкого ступеня переробки, створенню більшої доданої вартості на лісопродукцію, яка є національним багатством, стимулюванню розвитку деревообробної та деревопереробної промисловості», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Серед його авторів – нардепи Добродомов Д., Томенко М., Матківський Б., Мусій О., Купрій В., Чепинога В., Єднак О., Антонищак А., Дубінін О., Дирів А., Ляшко О.

comments powered by HyperComments

Последние