ПОПРИ САНКЦІЇ, ООН ПІДПИСАЛА З РОСІЙСЬКИМИ АВІАКОМПАНІЯМИ УГОД НА $212 МЛН - ЗМІ

09.04.2015 17:47

Організація Об’єднаних Націй використовує рейси авіакомпаній з РФ для перевезення військових, обладнання та інших вантажів під час миротворчих операцій.
Незважаючи на санкції проти РФ, пов’язані із незаконною анексією Криму, протягом останніх 14 місяців ООН підписала з російськими авіакомпаніями контрактів на загальну суму $212 млн. Про це повідомляє Fox News з посиланням на документацію організації.

Відповідно до сайту закупівель ООН, 32% зазначених коштів витратила штаб-квартира організації. Ще 28,4% оплатили Сполучені Штати Америки.

«Так, внесок адміністрації Обами до прибутків російських авіаліній становить більше, ніж $60 млн», - повідомляє Fox News.

У публікації зазначають, що американські компанії через високу вартість їхніх послуг практично не мають доступу до контрактів ООН. Зокрема, в період з з червня 2005 року по червень 2013 року угоду уклали лише з однією компанією зі США.

Чиновники ООН та американські дипломати обіцяють, що ситуація із контрактами зміниться – для цього на 17 липня запланували конференцію, під час якої планують погодити нову систему закупівель організації, яка «забезпечить більшу гнучкість для нових постачальників та інноваційних рішень».

Як повідомлялося, санкційний тиск на Росію розпочався в березні 2014 року у відповідь на агресивну політику щодо України і підрив міжнародної системи безпеки. Найсерйозніші санкції, що стосуються цілих секторів російської економіки, почали впроваджувати з липня поточного року.

Нагадаємо, 29 липня Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.

comments powered by HyperComments