ІРАН ВИСУНУВ НОВІ ВИМОГИ ДЛЯ УКЛАДАННЯ ЯДЕРНОЇ УГОДИ

09.04.2015 11:26

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що підпише угоду по збагаченню урану тільки за умови негайного зняття санкцій. Про це повідомляє Reuters.

У промові, яка транслювалася по державному телебаченню, іранський президент виголосив: «Ми підпишемо угоду тільки за тієї умови, що санкції будуть зняті в той же день... Нам потрібен договір, який буде вигідний для всіх сторін, що беруть участь у переговорах».


Ця заява Роухані суперечить домовленостям, досягнутим на переговорах «шістки» в Лозанні 2 квітня: згідно з ним, санкції будуть зняті лише через кілька місяців після укладення підсумкової угоди.

Переговори щодо іранської ядерної програми між країнами "шістки" (Росія, Китай, Франція, Німеччина, Великобританія, США) і Іраном поновилися в 2013 році після того, як президентом в цій країні став Роухані. Він пообіцяв, що зробить кроки для виходу держави з міжнародної ізоляції. Прориву вдалося досягти лише на початку квітня 2015 року: в обмін на ряд істотних поступок Тегеран отримав право на збагачення урану і розвиток мирного атома.

comments powered by HyperComments

Последние