КЛІМКІН РОЗВІЯВ МІФ ПРО ЧЕРГОВІСТЬ ВИКОНАННЯ ПОЛОЖЕНЬ МІНСЬКА-2

09.04.2015 08:01

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розвіяв спекуляції окремих ЗМІ довкола так званої черговості виконання положень мінських домовленостей.
Свої аргументи він навів журналістам після зустрічі з міністром закордонних справ Франції Лораном Фабіусом у Парижі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу
"Насправді ніякої зміни черговості немає, і це якесь, на мій погляд, містичне розуміння цієї черговості положень мінських домовленостей", - зазначив Клімкін.

За його словами, по-перше, цієї черговості, немає у самих домовленостях, там прописані лише чіткі часові рамки і логіка. По-друге, зараз сторони намагаються діяти відповідно до простої логіки досягнутої угоди у Мінську: припинення вогню, відведення важких озброєнь, і повний контроль за цим процесом.
"Природним є те, що ми повинні досягнути кінцевого прогресу у питання із заручниками, оскільки, для мене особисто це виходить за рамки політики і є питанням в кінці кінців - моралі", - наголосив він.
Далі, на думку українського міністра, повинно розпочатися обговорення щодо проведення вільних і чесних виборів за ключовими критеріями. "Мінські домовленості чітко визначають, що вибори повинні проводитися на основі добре відомих критеріїв Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ)", - нагадав він.
Клімкін зазначив, що цю логіку добре розуміють колеги у Франції та Німеччині. "Ми рухаємося в логіці Мінська, я намагаюся усім учасникам "нормандського формату" це пояснити, що немає спроб змінити цю логіку. І чим скоріше ми зараз узгодимо умови для проведення прозорих і чесних виборів, тим швидше вони пройдуть", - зауважив він.

Український міністр нагадав, що на частині Луганської та Донецької областей мовлення здійснюють лише російські та місцеві канали, але потрібно, аби населення, що там проживає, слухало і дивилися й українське телебачення. "Потрібно зробити так, щоби люди мали вибір ЗМІ, мали можливість подивитися їх і після цього піти і проголосувати. Кого вони оберуть - це їхня справа", - зазначив він, додавши, що проводити чесні вибори потрібно не під дулами автоматів та серед найманців.
На думку міністра, увесь цей процес має розпочатися під міжнародним контролем, і для цього потрібне уведення військової або цивільної місії ООН чи ЄС.

comments powered by HyperComments

Последние