РАДА РАТИФІКУВАЛА НИЗКУ УГОД З ІТАЛІЄЮ, КІПРОМ, ІСЛАНДІЄЮ І БІЛОРУССЮ

08.04.2015 16:52

Верховна Рада України на пленарному засіданні в середу ратифікувала низку міжнародних угод.


Як повідомляє Інтерфакс-Україна, 270 народних депутатів проголосували за ратифікацію угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Італії про перевезення військових вантажів і персоналу через територію України у зв’язку з участю італійських Збройних сил в Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані. Цю угоду уряди України та Італії підписали 21 лютого 2013 року.

Також Верховна Рада ратифікувала угоду між Кабміном України та урядом Республіки Кіпр про співпрацю у сфері оборони. За відповідний закон (№0011) проголосували 266 народних депутатів. Цю угоду було підписано 4 липня 2011 року в Києві.

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, ратифікація угоди між урядами України та Кіпру про співпрацю у сфері оборони «сприятиме започаткуванню військового співробітництва між збройними силами України та Республікою Кіпр, яке через відсутність нормативно-правової бази носить епізодичний характер та відрізняється низькою інтенсивністю».

Окрім того, Рада ратифікувала угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Ісландії про реадмісію осіб. За відповідний законопроект проголосували 260 народних депутатів.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, реалізація цієї угоди дасть змогу запровадити на основі взаємності швидкі та ефективні процедури ідентифікації та безпечного й організованого повернення осіб, які не виконують умов, передбачених для в’їзду на територію України або Ісландії та перебування на цих територіях, або припинили виконувати такі умови.

Реалізація угоди також полегшить транзитний проїзд таких осіб. Цей документ підписали 25 вересня 2013 року в Нью-Йорку в рамках 68-ї сесії Генасамблеї ООН.

Також український парламент ратифікував протокол про внесення змін до угоди між українським та білоруським урядами про співробітництво в галузі технічного захисту інформації, підписаної в Мінську 22 січня 2003 року. За відповідний закон (№0006) проголосували 268 народних депутатів.

За словами першого заступника керівника адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Олександра Корнейка, протокол вносить технічні зміни до угоди від 22 січня 2003 року.

Про внесення цих змін було домовлено між урядами України та Білорусі 29 вересня 2014 року.

За словами О.Корнейка, протокол про внесення змін «визначає нові компетентні органи від держави».

Зокрема, від уряду України замість Служби безпеки визначено новий відповідний орган – адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а від Білорусі замість Державного центру безпеки інформації – оперативно-аналітичний центр при президентові Білорусі.

comments powered by HyperComments

Последние