ЯЦЕНЮК ВИМАГАЄ ВІД СУСПІЛЬНОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ ЯКОСТІ CNN

07.04.2015 16:57

Українські ЗМІ мають бути незалежними від джерел фінансування та впливу влади.
Про це на презентації Суспільного мовлення заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент Укрінформу.
"Змушений констатувати, що сьогодні ЗМІ в Україні дуже далекі від високого статусу незалежних. Якщо сьогодні ЗМІ всі годуються своїми власниками і якщо вони є збитковими, то яку тоді функцію виконує частина цих ЗМІ? Функцію незалежної журналістики чи функцію журналістики, яка все таки залежить від джерел фінансування?" - зазначив глава уряду.
За його словами, насамперед необхідно як позбутися впливу влади на формування органів управління Суспільного телебачення, так і дати можливість для незалежних і гарантійних джерел фінансування. Саме тому прийнято рішення про створення Суспільного телебачення як публічного акціонерного товариства.
"Не державна компанія, яка безпосередньо контролюється Мінфіном, урядом і Прем'єром, а як виключно незалежний орган, який повинен мати свою систему управління і який повинен бути повністю незалежний від того, щоб йому розповідали кого і як в новинах показувати", - наголосив Яценюк.
Він підкреслив, що в умовах гібридної війни з Росією триває й інформаційне протистояння, а "російська пропаганда дійшла вже до Європейського Союзу, про що ЄС говорить відкрито".
"Саме тому нам необхідно, щоб люди чули правду, знали, що відбувається, щоб не було маніпулювання фактами і щоб українська журналістика стала взірцем світових стандартів журналістики. Донесення правдивої інформації, отримання всієї інформації, представлення фактів і чітке справедливе тлумачення цих фактів!" - наголосив Прем'єр-міністр.
Як зазначив глава уряду, попереду ще багато роботи як організаційної, так і фінансової. "Ми сподіваємося, що в найкоротші терміни, принаймні до кінця поточного року, ми повинні вже прийти в Мистецький арсенал і сказати: все, ми провели всі організаційні заходи, тепер у нас створене повноцінне акціонерне товариство, ми затвердили статут, у нас нові органи управління, у нас нова якість українського каналу", - сказав Яценюк.

За його словами, якість українського каналу повинна бути "на рівні BBC, CNN, на рівні того, щоб, коли ти увімкнув телевізор, тобі його не хочеться вимикати, адже ти дивишся українське суспільне телебачення".

comments powered by HyperComments

Последние