ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР ШВЕЦІЇ ВІДМОВИВСЯ ПРИЇХАТИ ДО МОСКВИ НА 9 ТРАВНЯ

06.04.2015 11:40

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен не приїде до Москви на святкування 70-річчя Перемоги, передає телеканал SVT.se. Про це повідомила прес-секретар глави уряду Анна Екберг. Вона пояснила, що рішення пов'язане з позицією Росії щодо України. На Параді Перемоги, який пройде на Красній площі 9 травня, від Швеції, як і від сусідніх Фінляндії та Норвегії, буде присутній лише посол країни в Росії, передає NEWSru.com.

Прес-секретар Левена особливо зазначила, що Швеція відчуває велику повагу до величезних жертв, що принесла Росія в ході Другої світової війни. Проте, сказала Екберг, з урахуванням політики Росії стосовно України членам шведського уряду було б важко бути на військовому параді в Москві.

Минулого тижня стало відомо, що, найпевніше не приїде в російську столицю прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе. Влада Норвегії оголосила, що делегації цієї країни теж не буде у Москві.

До цього повідомлялося, що президент Ізраїлю Реувен Рівлін не зможе взяти участь в урочистостях 9 травня в Москві.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан першим підтвердив свою участь у Параді з нагоди 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні, який відбудеться в Москві 9 травня.

Пізніше свою участь у святкуванні Дня Перемоги на Красній площі в Москві попередньо підтвердили понад 30 глав держав - переважно азійських. Крім того, на парад до Москви приїдуть деякі депутати Верховної Ради.

Глава польського уряду Ева Копач не збирається їхати до Москви 9 травня і каже, що дуже небагато європейських лідерів планують це зробити.

Зокрема, представники Норвегії, Фінляндії та Нідерландів відмовилися приїжджати в Росію на свято Перемоги.

Раніше на парад до Москви відмовилися їхати президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, голова Європейської ради Дональд Туск і президент Болгарії Росен Плевнелієв.

comments powered by HyperComments

Последние