У КРИМУ ФАКТИЧНО НЕ ЗАЛИШИЛОСЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ЗМІ – МЕДЖЛІС

06.04.2015 11:02

На території анексованого Криму у кримських татар практично не залишилося національних засобів масової інформації, заявляють у Меджлісі кримськотатарського народу. Заяву цитує видання «Крим. Реалії».
 
У прес-службі представницького органу наводять дані Міжнародного комітету із захисту незалежних кримськотатарських ЗМІ, згідно з якими станом на 1 квітня 2015 з низки національних кримськотатарських засобів масової інформації процедуру реєстрації пройшло лише одне видання - газета «Голос Крыма», що називається зараз «Голос Крыма New» і видається російською мовою.
 
Серед газет, що видаються кримськотатарською мовою, реєстрацію пройшло єдине регіональне видання «Сувдагъ сеси», як додаток до газети «Судакские вести», повідомляють у прес-службі.
 
«Таким чином, на сьогоднішній день на території Криму фактично відсутні національні засоби масової інформації, які надають можливість отримання інформації кримськотатарською мовою. Отже, кримські татари позбавлені звичних джерел отримання інформації», - заявляють у Меджлісі.
 
До 31 березня 2015 на території Криму здійснювали свою діяльність наступні кримськотатарські ЗМІ, а саме: газети - «Янъы Дунья», «Къырым», «Голос Крыма», «Авдет», журнали - «Арманчыкъ», «Къасевет», «Йылдыз», інформаційні агентства - «Крымские новости QHA» та інтернет-портал «15 минут», телеканали - АТR і Lale, радіо «Мейдан».
 
З 1 квітня припинили своє мовлення телеканал АТR та інші ЗМІ однойменного медіа холдингу (телеканал Lale, радіостанції «Мейдан» і «Лідер»), які не пройшли перереєстрацію відповідно до російського законодавства через відмову в ліцензіях від Роскомнагляду.
 
Інформаційне агентство «Крымские новости QHA» також отримало відмову в реєстрації та було змушене припинити свою діяльність на території Криму і переїхати до Києва.
 
Нагадаємо, 31 березня міжнародна правозахисна організація Amnesty International констатувала, що опівночі 1 квітня, по закінченні терміну перереєстрації згідно з російським законодавством, всі, за винятком одного, незалежні кримськотатарські ЗМІ будуть закриті. За даними організації, досі успішно перереєстровано тільки один кримськотатарський ЗМІ - газету «Янъы дюнья». Крім ЗМІ медіахолдингу ATR, відмови в перереєстрації отримали кримськотатарське інформаційне агентство QHA (двічі), газета «Авдет», журнал «Йылдыз», журнал «Арманчыкъ».

comments powered by HyperComments