БОЧКОВСЬКИЙ НА ВОЛІ АБО ГОЛОВНЕ В ЗАСТАВІ НЕ ЗВІДКИ, А СКІЛЬКИ

02.04.2015 12:59

Екс-керівника Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського випустили з СІЗО під заставу понад мільйон гривень. Служба фінансового моніторингу цілий день займалася перевіркою походження внесених коштів. На думку слідчих, ці гроші Бочковський міг отримати незаконно.
 

Сергій Бочковський знову на волі. Екс-голову Державної служби з надзвичайних ситуацій випустили під заставу в 1,2 мільйона гривень.
Нагадаємо, 25 березня голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський та його заступник Василь Стоєцький були затримані на засіданні Кабміну. Їх підозрюють у корупції при закупівлі паливно-мастильних матеріалів для ДержНС.
Детальніше про хід справи радіостанція Голос Столиці поговорила з партнером юридичної компанії Jurimex Богданом Шаповалом.
Більше мільйона гривень, це чималі гроші навіть для держслужбовця такого високого рангу. Нікого не бентежить їх походження?
— Є два моменти, на які потрібно звернути увагу. Згідно презумпції невинуватості ми не можемо стверджувати, що пан Бочковський корупціонер, що гроші, які внесені в якості застави, отримані злочинним шляхом. Крім того, нам невідомо, чи були це його особисті гроші, тому що за Кримінально-процесуальним кодексом заставу може внести будь-яка третя особа — родичі, підприємства, за винятком державних чи комунальних. Тому дії співробітників Державного комітету фінансового моніторингу є правомірними. Вони мають право у разі підозри зупиняти фінансові операції, у тому числі внесення готівкових коштів в якості застави.

За колишнього замначальника ДержНС Василя Стоєцького теж було внесено заставу понад мільйон гривень, і він вийшов з СІЗО без проблем, тобто нічого не перевіряли. А у випадку з паном Бочковський ініціюються перевірки. Чому?
— Звичайно, логіку тут простежити важко. Можливо, причина в тому, хто вносив гроші в якості застави.
З моменту оголошення про перевірку і до моменту, коли Сергій Бочковський вийшов з СІЗО, минуло кілька годин. Тобто така перевірка — це досить швидка процедура. Яким чином перевіряють походження коштів?
— Насправді, це не така проста процедура. Мені здається, що за кілька годин подібну перевірку технічно провести неможливо, хоча законодавчі терміни є. Операції з одночасним зверненням можуть зупинятися для перевірки походження готівкових коштів і на 3, і на 5, і до 30 днів, якщо є достатні підстави.
Яка ймовірність того, що Бочковського знову можуть посадити в СІЗО, враховуючи його проблеми зі здоров'ям?
— Використання стану здоров'я для відтягування проведення слідчих дій, ознайомлення зі справою — це один з легальних, так би мовити, інструментів затягування слідства. А взагалі громадянина може бути взято під варту в разі порушення зобов'язань, які накладає суд відповідно до Кримінально-процесуального кодексу на підозрюваного при внесенні застави. Наприклад, з'явитися на вимогу слідчого, надати яку-небудь інформацію і так далі. І якщо цей режим не буде дотримуватися, відповідно, можуть змінити запобіжний захід, у тому числі взяти його під арешт. Тобто все залежить від поведінки самого підозрюваного.

comments powered by HyperComments

Последние