EXXON MOBIL ЗВЕРНУЛАСЯ ДО СУДУ, ЩОБ ВИБИТИ З РОСІЇ ПІВМІЛЬЯРДА ПЕРЕПЛАЧЕНИХ ПОДАТКІВ

02.04.2015 09:27

Американська Exxon Mobil в понеділок повідомила Міненерго Росії про те, що подала позов до стокгольмського арбітражу з вимогою змінити трактування пункту угоди про розподіл продукції (УРП) "Сахалін-1" (де Exxon з часткою 30% є оператором) в частині оподаткування

Про це повідомив міністр енергетики Олександр Новак, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Exxon вимагає відшкодувати частину податку на прибуток, яку компанія вважає переплаченою за останні шість років. Йдеться про $ 500 млн. Сама Exxon Mobil в якості компромісу пропонує відшкодувати їй половину переплаченої суми, і надалі перейти на розрахунок податку за ставкою 20%, замість нинішніх 35%. Росія готує свій компромісний варіант і розраховує на позасудове врегулювання, розповіло джерело видання, знайоме з ситуацією.

Податок на прибуток в 35% діяв в Росії на момент підписання УРП в середині 1990-х років. Але в 2009 році податок був знижений до 20%. Exxon продовжувала платити за старою ставкою, хоча і зверталася до Мінфіну з проханням про її зниження. Але позиція Росії полягає в тому, що умови угоди не змінюються в період терміну їхньої дії. Exxon не зверталася до суду до останнього, але 28 березня закінчувався термін позовної давності.

"Якби вони пропустили строк, то і оплата була б втрачена", - зазначає співрозмовник видання.

Два тижні тому в Москву для переговорів з цього питання приїжджав президент Exxon Mobil Рекс Тіллерсон, але домовитися не вдалося. Новак пізніше говорив, що питання про зниження податку перебуває на розгляді в уряді, а основним відомством, яке буде приймати рішення з цього питання, є Мінфін.

Партнерами Exxon за проектом є "Роснефть" (20%), ONGC (20%) і Sodeco (30%).

У 2014 році регіональний бюджет отримав від "Сахаліну-1" 19,7 млрд. руб., а федеральний - 11,6 млрд руб., розповідала міністр фінансів Сахалінської області Тетяна Карпова.

comments powered by HyperComments

Последние