В УКРАЇНІ ПОЧИНАЄТЬСЯ ВІДНОВЛЕНИЙ ПРИЗОВ

01.04.2015 12:41

З 1 квітня по 30 травня на строкову військову службу в Україні планують призвати понад 21 тисячу людей.
Згідно з останніми змінами до законодавства, призову підлягають здорові чоловіки віком від 20 до 27 років.
Планується, що військовослужбовців строкової служби не відправлятимуть до зони АТО.
Наприкінці 2013 року тодішній президент Віктор Янукович скасував призов до Збройних сил.
Сорок тисяч
Чисельність громадян, які підлягають призову, уряд затвердив своїм розпорядженням від 18 березня.
З 21,1 тисячі призовників 12,3 тисячі проходитимуть службу у лавах Збройних сил, 7,6 тисяч – у Національній гвардії, решта 1200 людей – у рядах Державної спеціальної служби транспорту.
Призиватимуть мешканців усіх регіонів України, крім анексованого Росією Криму.
Недосвідчену молодь, яка піде служити вперше, я категорично забороняю залучати до лав частин, які розташовані у зоні проведення АТО
Петро Порошенко, президент
Найбільше призовників заплановано на Дніпропетровську, Львівську та Хмельницьку області. З Донеччини та Луганщини призвуть відповідно двісті та сто громадян, причому мешканці цих областей не служитимуть у Нацгвардії.
Згідно з рішенням Кабміну, на підготовку та проведення призову кожного призовника держава виділить 93 гривні і 13 копійок. Ця сума не враховує витрат на харчування та перевезення призовників з військкоматів до місця служби.
У грудні 2014 року в Міноборони заявили, що загалом у 2015 році на строкову військову службу призвуть 40 тисяч громадян.
Не в зону АТО
Представники влади заявляють, що призвані на строкову військову службу не направлятимуться до зони проведення антитерористичної операції на сході України.
"Недосвідчену молодь, яка піде служити вперше, я категорично забороняю залучати до лав частин, які розташовані у зоні проведення АТО. Я гарантую, що ніхто з призовників туди не потрапить. Прошу організувати особливий контроль за долею молодих призовників... Вони нестимуть службу лише у місцях постійної дислокації військових частин", - заявив у січні президент України Петро Порошенко.
Доцільність відновлення призову на строкову військову службу в Україні почали активно обговорювати навесні минулого року, після анексії Росією Криму.
У грудні 2014 року відповідне рішення ухвалила Рада національної безпеки та оборони.
Раніше, у жовтні 2013 року тодішній президент Віктор Янукович підписав указ про скасування призову до Збройних сил України.
Тоді пан Янукович аргументував це рішення необхідністю переходу до контрактної форми комплектування армії.

comments powered by HyperComments

Последние