НА МІСЦІ КАТАСТРОФИ AIRBUS A320 ЗНАЙШЛИ ВІДЕОЗАПИС ОСТАННІХ СЕКУНД ЛАЙНЕРА

01.04.2015 10:14

Відеозапис останніх секунд перед падінням літака А320, зроблений в салоні лайнера, знайшли на місці катастрофи у французьких Альпах, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на німецький таблоїд Bild.

Прокурор французького Марселя Бріс Робен на запит німецьких ЗМІ повідомив, що нічого не знає про таку знахідку. Втім, зазначив він, на місці катастрофи знайдено кілька мобільних телефонів у дуже поганому стані.

Запис потрапив у розпорядження німецької газети, а також французького журналу Paris Match. Він документує кілька секунд безпосередньо перед падінням літака.

Газета пише, що на відео відображений хаос у салоні літака. Запис зроблено з хвоста лайнера, незрозуміло, хто саме знімав - пасажир чи член екіпажу. На ньому видно, що пасажири на борту рейсу 4U9525 вже розуміли, в якому жахливому становищі вони перебувають, зазначила газета.

На запису чути перелякані вигуки людей різними мовами, передає ТАСС. Сцени хаотичні і змазані, облич на цих кадрах ідентифікувати неможливо, проте їхня справжність не викликає сумнівів, підкреслює Bild.

Другий пілот попереджав працедавців про свої психічні проблеми

Другий пілот літака, що розбився у Франції, А320 Андреас Любітц інформував концерн Lufthansa про свої психічні проблеми. Як підкреслили у вівторок, 31 березня, в авіакомпанії, в 2009 році молодий чоловік, ще коли був курсантом льотної школи, повідомляв про прояв у нього "важких депресивних" станів, пише ТАСС.

Раніше стало відомо, що чоловік кілька років тому лікувався від бажання накласти на себе руки і до останнього часу відвідував психологів. Однак припускають, що він приховував свій стан від працедавців, оскільки у нього вдома були виявлені порвані документи, а в день польоту він не взяв лікарняного, хоч і повинен був.

Пасажирський літак А320 авіакомпанії Germanwings ("донька" Lufthanza), що летів з Іспанії до ФРН, розбився 24 березня на півдні Франції в гористій місцевості. На його борту перебували 144 пасажири і шість членів екіпажу. Всі вони загинули.

Запис з "чорної скриньки" вказує на те, що катастрофа А320 стала результатом навмисних дій другого пілота. Як вважають слідчі, Любітц замкнув кабіну, щоб не пустити назад командира екіпажу, який вийшов, і почав зниження, після чого літак врізався в гору.

Удар об землю був таким потужним, що авіалайнер буквально розсипався на дрібні уламки. Представник національної жандармерії Патрік Турона заявив, що не знайшлося "жодного цілого тіла".

Прокурор Марселя Бріс Робен заявив у суботу, 28 березня, що дії Любітца кваліфікуються як "ненавмисне вбивство". Lufthansa обіцяє виплатити компенсацію в 50 тисяч євро родинам загиблих пасажирів.

Після трагедії європейські авіакомпанії почали запроваджувати нові правила, що стосуються перебування пілотів у кабінах під час польоту. Надалі передбачається зробити обов'язковим присутність як мінімум двох осіб у кабіні протягом усього рейсу.

comments powered by HyperComments

Последние