ЧЕРЕЗ УКРАЇНУ США ВІДМОВИЛИСЯ ОБГОВОРЮВАТИ З РОСІЄЮ СИСТЕМУ ПРО У ЄВРОПІ

01.04.2015 08:20

Сполучені Штати Америки припинили діалог з Російською Федерацією щодо встановлення в європейських країнах елементів системи протиракетної оборони (ПРО) після проявів з боку Москви агресії до України

Про це заявив помічник держсекретаря з питань контролю над озброєннями Френк Роуз під час візиту до Бухареста, передає "Укрінформ".

"Втручання Росії в ситацію в Україні, що сталося в порушення норм міжнародного права, призвело до призупинення нашого діалогу між оборонними відомствами, і наразі ми не залучаємо Росію до обговорення теми ПРО", - цитує прес-служба держдепу американського представника.

За словами Роуза до моменту призупинення цього діалогу, Росія продовжувала вимагати від США юридичних гарантій того, що американська ПРО не зашкодить або не зменшить стратегічного ядерного стримування РФ.

"Ми дали ясно зрозуміти росіянам, що Європейський поетапний адаптивний підхід (щодо розробки та встановлення систем ПРО, - ред.) не спрямований проти Росії. Ми також дали зрозуміти, що ми не можемо і не будемо брати на себе юридичних зобов'язань або інших обмежень, які зменшуватимуть нашу здатність захищати себе, наших союзників і партнерів", - зазначив представник Держдепартаменту США.

Роуз пообіцяв, що Сполучені Штати й надалі добиватимуться того, щоб мати гнучке реагування на зростання балістичних ракетних загроз без будь-яких зобов'язань, що можуть обмежити можливості у сфері протиракетної оборони.

Як повідомляв depo.ua, днями президент Росії Вододимир Путін дорікнув США за вихід з Договору по протиракетну оборону.

comments powered by HyperComments

Последние