СЕРЕД ІНОЗЕМЦІВ, ЯКІ ВОЮЮТЬ НА ДОНБАСІ, НАЙБІЛЬШЕ РОСІЯН ТА СЕРБІВ - ПОЛЬСЬКИЙ ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

31.03.2015 16:49

Крім того, у складі незаконних збройних формувань на сході України воюють громадяни Німеччини, Угорщини, Франції, Латвії Литви та Білорусі.

Крім того, у складі незаконних збройних формувань на сході України воюють громадяни Німеччини, Угорщини, Франції, Латвії Литви та Білорусі.
В зоні бойових дій на Донбасі найбільшим іноземним угрупованням залишаються формування російських військових та найманців з РФ, однак окрім них сепаратистів підтримують бойовики з 27 країн. Про це йдеться у звіті, підготованому експертами Польського інституту міжнародних відносин.

У звіті наголошують, що іноземці на Донбасі не є «легіонами НАТО», як про це заявляє російська пропаганда, і більшість з них входять до складу підтримуваних РФ незаконних збройних формувань.

За даними дослідження, окрім росіян до угруповань бойовиків входять громадяни 27 держав світу. Близько 300 бойовиків є громадянами європейських країн. Переважно це люди, які мають антиамериканські, антиліберальні, радикальні націоналістичні погляди та виступають проти євроінтеграції.

Загалом найчисельнішим після росіян є сербське угруповання, що налічує, за різними даними, від 50 до 100 осіб. Крім того, на Донбасі воюють приблизно стільки ж громадян Німеччини. Далі за чисельністю йдуть угорці (до 30 осіб) та американці (до 25).

Також у звіті заявляють про участь в бойових діях громадян Литви, Латвії, Білорусі,Італії, Франції та низки інших країн.

Крім того, експерти Польського інституту міжнародних відносин стверджують, що на боці українських військових участь в бойових діях беруть близько 270 громадян 18 країн світу. Серед них набільші групи складають грузини та білоруси (до 100 осіб кожна), а також хорвати (щонайменше 32 особи).

Нагадаємо, раніше парламент Сербії ухвалив закон, який передбачає до восьми років позбавлення волі тим, хто братиме участь у збройних конфліктах за кордоном.

Крім того, у лютому іспанська поліція затримала вісім громадян Іспанії, які повернулися в країну після участі в бойових діях на Донбасі.

comments powered by HyperComments

Последние