ІЗ США ДО КРИМУ МОЖНА НАДСИЛАТИ ПОШТУ І ГРОШІ НЕ ДЛЯ БІЗНЕСУ - МЗС

26.03.2015 15:22

Міністерство фінансів США дозволило проведення окремих операцій із Кримом, зокрема здійснювати неділові перекази та надсилати пошту резидентам "Кримського регіону України", на яких не поширюються санкції.
Як повідомило Міністерство закордонних справ народному депутату Мустафі Найєму у відповіді на звернення, відповідні пом’якшення передбачають три дозволи Мінфіну США, опубліковані 30 січня 2015 року.
19 грудня 2014 року президент США Барак Обама підписав указ про блокування власності окремих осіб та заборону на здійснення певних транзакцій стосовно Криму. Ним запроваджувалися нові економічні санкції щодо АРК – зокрема, заборонялося ввозити у США товари, послуги чи технології з Криму.
Генеральний дозвіл №6 Мінфіну США дав право фінансовим установам Америки надсилати й отримувати гроші резидентам Криму, на яких не розповсюджуються американські санкції, окрім переказів для фінансування бізнесу.
Гендозволом №7 американським фінансовим установам дозволили відкривати та обслуговувати резидентів "Кримського регіону України", які не підпадають під персональні санкції США. Цей дозвіл стосується лише приватних осіб, його не можна використати для бізнесу.
Гендозвіл Мінфіну США №8 санкціонував проведення транзакцій із Кримом, які стосуються "телекомунікаційних послуг, за винятком надання, продажу чи оренди телекомунікаційного обладнання та технологій, включаючи супутникові та наземні мережі". Останній дозвіл не стосується фізичних та юридичних осіб, які потрапили під персональні санкції США.
Також цей документ передбачає здійснення операцій з пересилання та отримання поштової кореспонденції між Кримом і США.
Втім, компанія Meest-America Inc., про яку йшлося у депутатському зверненні Мустафи Найєма, не поновлювала доставки на півострів через "незначну кількість адресатів у АР Крим", сказано у листі МЗС України.
У відомстві також наголошують, що 3 березня 2015 року Барак Обама продовжив на рік санкції США, запроваджені 6 березня минулого року

comments powered by HyperComments

Последние