ПОРОШЕНКО НАКАЗАВ СБУ «ВИПАЛЮВАТИ ПРОЯВИ СЕПАРАТИЗМУ РОЗПЕЧЕНИМ ЗАЛІЗОМ»

25.03.2015 18:03

Президент Петро Порошенко у 23-ю річницю створення Служби безпеки України поставив перед спецслужбами країни нові завдання – «дати достойну відсіч агресору, корупціонерам та сепаратистам, реформуватися у відповідності до стандартів НАТО та Євросоюзу, повністю позбутися старих практик КДБ».
Як інформує прес-служба президента, Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди 23-ї річниці створення СБУ. Глава держави привітав співробітників спецслужби та зазначив, що українська громадськість і він як Президент очікує від СБУ ефективного протистояння зовнішньому агресору, відсічі терористам та диверсантам, російським агентам, провокаторам, безкомпромісної боротьби із зрадниками, п’ятою колоною, і корупціонерами.
Президент наголосив на необхідності створення ефективної служби, укомплектованої високопрофесійними фахівцями, забезпеченої сучасними матеріальними і технічними засобами: «Трансформування СБУ має відбуватися відповідно до стандартів та критеріїв НАТО та Євросоюзу – щоб ви жодною ознакою не нагадували монстроподібний КДБ, щоб нікому навіть на думку не спадало обзивати вас «чекістами». Назавжди мають відійти старі практики НКВС-КДБ, українські спецслужби більше ніколи не займатимуться політичними репресіями».
«Сьогодні разом із 23-ю річницею створення Служби безпеки України ми відзначаємо її друге народження – початок відновлення Служби з тієї руїни, на яку СБУ перетворили п’ята колона разом із російськими спецслужбами. Подібно тому, як за рік ми створили нову армію, так само швидко поставили на ноги і нову українську спецслужбу, вже загартовану в умовах гібридної війни проти України – мілітарної, інформаційної, психологічної, економічної. Саме тут на першому фронті боротьби за захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України стали офіцери СБУ», – сказав Президент у виступі перед офіцерами Служби безпеки.
Особливо Глава держави наголосив на необхідності ефективної боротьби з проявами корупції та сепаратизму: «Я розраховую на більшу наступальність дій Служби безпеки України в руйнуванні тіньових та корупційних схем. Неприпустимими є будь-які прояви сепаратизму. В самому зародку треба душити ці прояви, випалювати розпеченим залізом. Жорсткість тут цілком виправдана — щоб потім знову не платити таку захмарну ціну, як тепер».
Президент також акцентував увагу на необхідності більш рішучих дій спецслужб у боротьбі з незаконним обігом зброї та доручив посилити координацію відповідних зусиль з іншими правоохоронними органами.
При цьому Глава держави наголосив на необхідності посилення цивільного контролю за діяльністю СБУ, більш активного залучення інститутів громадянського суспільства до вироблення стратегічних рішень у сфері національної безпеки.

comments powered by HyperComments

Последние