Я ХОЧУ СТВОРИТИ БЛОГ!

23.03.2015 00:14

Як пише дуже багато джерел в інтернеті, для того щоб створити свій блог або сайт потрібно виконати такі кроки:

Придбати доменне ім’я
Придбати хостинг
доменне ім’я – це адреса, за якою відвідувачі будуть заходити на Ваш блог.
хостинг – це як би домівка, місце на підключеному до інтернету сервері, де буде зберігатися вся інформація Вашого проекту (файли, зображення, система управління блогом, база даних з Вашими записами). Дивіться також " де краще створити блог "

Є можливість створити блог на безкоштовних сервісах, таких як LiveJournal, blox.ua та інші, не купуючи нічого. Там все зроблять за Вас – виділять місця стільки, скільки дозволено правилами сервісу, видадуть ім’я майже таке, яке дають на даному сервісі усім.

Як на мене, витрати на свій, власний, блог досить незначні, а переваг у тому, щоб створити standalone (автономний) блог значно більше. Тому варіант роботи з безкоштовними сервісами я розглядати не буду (тим паче, на них і так досить докладно описані умови користування).

Отже, почнемо…


Вибір доменного імені.
Я вважаю, не даремно у цьому терміні присутнє слово – Ім’я. Це дійсно дуже важливий момент – обрати правильне та гарне ім’я для свого веб-корабля! Адже, як корабель назвеш – так він і попливе.

Моя думка така – ім’я має бути не довгим, легко вимовлятися, більшість має знати його правильне написання, воно має відображати суть, ідею, зміст Вашого блогу. Це майбутня адреса Вашого блогу, яку відвідувачі будуть набирати у браузері, аби потрапити до Вашого блогу.

Замисліться над тим – Ви бажаєте, щоб Ваш блог відвідували? Тоді не забудьте подумати перед вибором імені про своїх відвідувачів, адже саме вони будуть його набирати найчастіше.

Ще один момент при виборі імені – намагайтесь, щоб ім’я включало у собі хоч одне з ключових слів (слів, якими Ви можете описати Ваш блог, які найкраще відображають його зміст). Це Вам згодиться потім при роботі з пошуковими системами, але це вже інша історія.

Як же придумати це доменне ім’я? Як дізнатись, чи вільне воно, чи не зайняв вже його хтось інший? По-перше, у плані вигадування імені – границі може окреслити лише Ваша фантазія та такі моменти:

– Ім’я складається, скажемо так, з самого “імені” та “суфіксу”. У випадку мого блогу, ми маємо адресу wordpress.co.ua. Тут wordpress – це саме “ім’я”, а .co.ua – це “суфікс”. Вам необхідно придумати ім’я та обрати один з багатьох доступних суфіксів, але так, щоб комбінація ім’я+суфікс була вільна, ніким іншим досі не зареєстрована.

– Ім’я, у більшості випадків, може складатися лише з літер латинського алфавіту, цифр та знаків “тире”, а також кількість символів у імені найчастіше повинна бути не менш ніж 2 або 3.

Суфіксів дуже багато. Найвідоміші у нас – українські та міжнародні. Українські – це, наприклад, .com.ua, .org.ua, .kiev.ua, .in.ua, .co.ua. Міжнародні – це, наприклад, .com, .org, .net, .info, .in

Як перевірити чи вільне ім’я? Одним з способів є наступний – знаходите у гуглі компанії, що реєструють доменні імена, заходите на їх сторінку і, зазвичай, одразу перед очима форма пошуку доменного імені, де можна ввести саме ім’я та вибрати “пташками” суфікси, які Вас цікавлять. Ці суфікси, по правильному :), називаються зонами, і саме від вибору зони залежить вартість домену, тобто скільки необхідно буде заплатити за реєстрацію. Вписавши ім’я та натиснувши кнопку “перевірити” – Ви отримаєте інформацію щодо того, які домени вільні, а які зайняті.

Тепер ми визначились з іменем, тепер перейдемо до наступного кроку…


Вибір хостингу
Яким вимогам має відповідати необхідний нам хостинг? З особистого досвіду я можу сказати, що мінімальними параметрами хостингу для створення особистого блогу мають бути такі:

– місце під файли від 50-100 Мб

– баз даних MySql від 1 шт

– підтримка PHP версії 4, а краще 5

– підтримка .htaccess

– виділеної пам’яті для запуску скриптів від 32 Мб (але краще від 64 Мб)

Про усі ці параметри Ви можете запитати в службі підтримки будь-якої хостинг-компанії. Або радимо скористатися послугами спеціалізованого хостингу для WordPress, де створені усі необхідні умови для створення сайту на WordPress.

Отже, якщо Ви вже вирішили створити свій блог – придбайте собі хостинг, зареєструйте доменне ім’я і переходьте до наступного кроку :) Я хочу створити блог!. wordpress, хостинг, домен, як вибрати
Нагадаю, що Ви можете у нас замовити створення блогу чи сайту, а також не забувайте, що ми можемо допомогти створити блог абсолютно безкоштовно! Детально дивіться на сторінці Створити блоґ на WordPress

comments powered by HyperComments