МИ ПОПЕРЕДЖУВАЛИ ПРО НАМІРИ ПУТІНА, АЛЕ БРЮССЕЛЬ СПАВ - БІЛЬДТ

23.03.2015 11:00

Колишні міністри закордонних справ Швеції та Польщі Карл Більдт та Радослав Сікорський попереджували ЄС про наміри Путіна щодо України, проте Брюссель спав.
Про це Більдт заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Думаю, що ми повинні були відреагувати більш рішуче по відношенню до Росії, коли вони почали поводити себе неправильно влітку 2013 року", - відзначив він.
"Ясно, коли вони почали застосовувати санкції проти України, ми не бачили чітко наслідків цього, і я пам'ятаю, що Радек (Сікорський) і я намагалися попередити Брюссель, і Брюссель більшою чи меншою мірою спав. Чи це б щось змінило? Я не знаю. Але це явно було помилкою", - підкреслив Більдт.
За словами колишнього міністра, найближчим часом наміром Путіна буде перетворити окуповані території в анклави.
"Я думаю, що на даний момент він прагне створити анклави -- цих "народних республік" практично без народів, до речі, але тим не менш -- зміцнити їх у військовому відношенні", - зауважив він.
"Я думаю, що він би хотів, щоб вони (самопроголошені республіки  - Ред.) мали можливість проводити військові операції власними силами, бо він знає, що політична ціна, пов'язана з відправкою регулярної російської армії раз за разом занадто висока",  - підкреслив Більдт.
"Він чекає, щоб експлуатувати слабкі місця в Україні, і на Заході. Він вважає, що час на його боці і що Заходу набридне це все", - зауважив він.
За словами Більдта, найкраще що зараз може зробити ЄС - це зберігати санкції та підтримувати Україну "різними способами".
"Україна має пройти через важкий час, і вони потребують нашої солідарності, співчуття і підтримки. Ці речі, я думаю, пріоритетні",  - наголосив Більдт.

comments powered by HyperComments

Последние