УКРАЇНА ТА РОСІЯ ПОГОДИЛИ ЛІТНІЙ ГАЗОВИЙ ПАКЕТ. ЗНИЖКУ ПРОДОВЖАТЬ

21.03.2015 10:00

В п'ятницю пізно ввечері в Брюсселі завершилися тристоронні переговори про постачання Україні природного газу з РФ.
Вже під час першого раунду переговорів було досягнуто принципові домовленостей про схему оплати, йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Під час наступного раунду, який пройде в середині квітня, будуть розглянути пропозиції щодо постачання газу наступної зими.
Між тим спільна заява, яку можна скчати з сайту Європейської правди, свідчить, що рішення по "літньому пакету" потребує щоквартального затвердження.
Планується, що РФ постачатиме в Україну газ без стягнення експортного мита, однак РФ не бере на себе юридичне зобов'язання відмовитися він мита, а лише розглядатиме таку можливість перед початком кожного кварталу.
При цьому Україна перед кожним кварталом має звертатися до РФ з проханням про надання такої знижки.
Зі свого боку, Київ має "розглянути питання закупівлі обсягів газу, необхідних для заповнення сховищ... для гарантування надійного транзиту газу в ЄС".
Попри те, що узгоджені заяви не містять юридичних зобов'язань, сторони певні у їх виконанні. Зокрема, віце-президент ЄК Марош Шевчович заявив про свої переконання в тому, що транзит газу до ЄС не постраждає.
Кінцева вартість газу для України на 2 квартал 2015 року з урахуванням знижки наразі не оприлюднювалася. Імовірно, вона складе близько 250$ за тисячу кубометрів.

comments powered by HyperComments

Последние