БРИТАНІЯ ВИДІЛИТЬ £20 МЛН, ЩОБ ДОПОМОГТИ СХІДНІЙ ЄВРОПІ ПРОТИСТОЯТИ АГРЕСІЇ КРЕМЛЯ

20.03.2015 16:52

Для підтримки України, Грузії, Молдови,Боснії та Сербії - країн, які найбільше потерпають від агресивної політики РФ – створять спеціальний Фонд ефективного управління.
Великобританія планує заснувати фонд із бюджетом в £20 млн (понад €27 млн) для створення та підтримки діяльності про-європейських інституцій в країнах Східної Європи, які змушені протистояти агресивній політиці РФ. Про це 19 березня заявив під час саміту ЄС в Брюсселі прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Відповідне рішення британський уряд прийняв, зважаючи на те, що сусідні з ЄС східноєвропейські держави постійно змушені опиратися тиску з боку Росії. Діяльність Фонду ефективного управління буде спрямована на заснування та підтримку інституцій європейського типу, орієнтованих на подолання корупції та проблеми слабкого управління в цих країнах.

Як повідомляється, £20 млн Фонд отримає з бюджету Великобританії, ще £5 млн надійдуть з інших джерел, які вже зобов’язалися надати фіндопомогу Україні.

Крім того, Великобританія не проти, якщо інші країни ЄС започаткують схожі проекти, однак, що Фонд ефективного управління залишатиметься виключно британською ініціативою. За деякими даними, можливість створення власних фондів підтримки східноєвропейських країн наразі розглядають країни, розташовані на півночі ЄС.

Нагадаємо, 19 березня комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі прийняв пропозицію Європейської комісії про видачу третього пакету макрофінансової допомоги Україні у розмірі до 1,8 млрд євро.

 

comments powered by HyperComments

Последние