ДОВГОСТРОКОВІ ГАЗОВІ КОНТРАКТИ З РФ ПІДРИВАЮТЬ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ ЄС - Д.ТУСК

20.03.2015 09:58

Глава Європейської ради Дональд Туск вважає, що довгострокові контракти на поставку російського газу в Європу підривають енергобезпеку держав Європейського союзу. Про це він сказав за підсумками першого дня саміту ЄС, передає УНН з посиланням на ТАСС.
"Основна частина контрактів з нашим основним постачальником - Росією - укладені більш, ніж на 20 років. Це підриває нашу енергобезпеку, стабільність ринку", - сказав Д.Туск.
Голова Євроради підкреслив, що набагато краще, коли газ йде від різних постачальників за гнучкими умовами контрактів
За його словами, саме тому в рамках створення європейського Енергетичного союзу лідери країн-членів ЄС закликали "забезпечити повну відповідність закону ЄС усіх угод, пов'язаних із закупівлею газу у зовнішніх постачальників, зокрема, шляхом підвищення транспарентності цих угод та їх відповідність європейським нормам енергопостачання".
У той же час саміт ЄС підкреслив, що  "необхідно гарантувати захист конфіденційності комерційної інформації в комерційних контрактах на постачання газу". За словами Туска, лідери Євросоюзу уповноважили Єврокомісію підготувати юридичні пропозиції щодо реалізації цих вимог.
Нагадаємо, 19 березня лідери країн ЄС вирішили в рамках Євросоюзу створити Енергетичний союз.

comments powered by HyperComments

Последние