ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ДОНБАСУ

19.03.2015 14:06

Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до статті 10 закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", який визначає особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах регіону.

Закон, що викликав різну реакцію серед політиків і в суспільстві, підписаний Петром Порошенком. Мова йде про закон номер 256-VIII, яким вносяться зміни в Закон України про порядок місцевого самоврядування в ряді районів Луганської та Донецької областей.

Підписання президентом закону відбулося 18 березня через добу після його прийняття депутатами українського парламенту.

При цьому в законі відразу обмовляється, що він не вступає в силу негайно або з певної дати, а запрацює лише після обрання місцевих органів влади під час дострокових виборів в місцеві органи самоврядування.

Також підкреслюється, що позачергові вибори на Донбасі повинні проходити виключно у відповідності з Конституцією та законодавством України, а також повинні бути прозорими і вільними, з відкритим і публічним виборчим процесом.

Противникам закону його прихильники кажуть, що турбуватися не про що, так як в регіонах Донбасу, де немає української влади, де не підноситься над держорганами український прапор, де немає можливості забезпечити демократичний процес голосування, а не під дулами автоматів, вибори не відбудуться. А якщо і відбудуться, то їх не визнають, як не визнали те, що на Донбасі торік назвали референдумом.

 

comments powered by HyperComments

Последние