ЕКС-ЄВРОКОМІСАР ФЮЛЕ ВІДМОВИВСЯ ПРАЦЮВАТИ У "РЕФОРМАТОРСЬКОМУ" ПРОЕКТІ ФІРТАША

19.03.2015 10:48

Колишній комісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле відмовився від роботи в "Агенції з модернізації України". Серед причин - фінансування ініціативи олігархом Дмитром Фірташем.

Штефан Фюле відхилив пропозицію очолити напрямок європейської інтеграції в ініційованій мільярдером Дмитром Фірташем "Агенції з модернізації України". Фюле, який наприкінці 2014 року залишив посаду єврокомісара з питань розширення ЄС і політики сусідства, вважався найактивнішим за останні десятиліття серед брюссельських чиновників у підтримці євроінтеграції України.


Сумніви у користі проекту
У коментарі DW Фюле пояснив свою відмову насамперед сумнівами у доцільності агенції. "Я завжди готовий долучитися до підтримки реформ в Україні", - запевнив колишній єврокомісар. Утім, каже Фюле, експертних матеріалів щодо модернізації України не бракує. "Треба втілювати ті, які є, а не писати нові", - наголосив він. За словами чеського дипломата, ініціатори "Агенції з модернізації України" не змогли дати йому чітку відповідь, чи є домовленість з українським урядом щодо реалізації саме програми цієї агенції.
Ініціатором створення "Агенції з модернізації України" є Федерація роботодавців України, очолювана мільярдером Дмитром Фірташем. Саме олігарх на даному етапі є головним спонсором роботи агенції, яка реєструється нині у Відні як громадська організація. Фірташ перебуває в австрійській столиці, оскільки не може залишати меж Австрії. Олігарх очікує на рішення суду про екстрадицію до США, де його підозрюють у корупції.
Робота на гроші олігарха
Відповідаючи на запитання DW, Штефан Фюле підтвердив, що ім’я спонсора "Агенції з модернізації України" зіграло роль у його відмові. "Це прізвище (Фірташ. - Ред.) мені добре відоме. Це, як на мене, не дає достатніх гарантій того, що робота агенції здійснюватиметься для українців і у співпраці з українською владою", - зазначив колишній єврокомісар.
Місце Фюле на чолі групи експертів з європейської інтеграції в агенції посів Ґюнтер Фергойґен - також колишній єврокомісар з питань розширення. Екс-міністр фінансів Німеччини, депутат Бундестагу Пеер Штайнбрюк в "Агенції з модернізації України" очолив напрямок фінансів і оподаткування. Крім того, в ініціативі беруть участь, серед інших, екс-міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, колишній прем'єр Польщі Влодзімєж Цімошевич та колишній віце-канцлер Австрії Міхаель Шпіндельеґґер.

comments powered by HyperComments

Последние