ПРЕЗИДЕНТ ЕСТОНІЇ: САНКЦІЇ ПОТРІБНО ВВОДИТИ ПРОТИ ЦІЛИХ СІМЕЙ В РФ

18.03.2015 20:11

Президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес виступає за розширення секторальних санкцій проти Росії і розширення чорних списків не лише на окремих осіб, які порушили міжнародне право, а й на членів їх родин.
Про це він сказав в інтерв'ю на телеканалі LTV.
За його словами, досі політика ЄС щодо України була досить неефективною. Зокрема, він вжив метафору "вареної жаби" щодо цієї політики – ви ніколи не зварите жабу, кинувши її в окріп, однак якщо поступово нагрівати воду, жаба перестає помічати підвищення температури і вариться.
"Міністрам закордонних справ потрібен був рік для того, щоб визнати присутність російських військ в Україні, для них це були підтримувані Росією сепаратисти. А Путін вчора сам в усьому зізнався: так, ми послали війська", - зазначив він.
За словами президента, до тих санкцій, що вже є потрібно додати масштабу: розширити секторальні санкції і поширити їх не лише на окремих осіб, а й на членів їх сімей.
"Потрібні сильні секторальні санкції, санкції, які б поширювалися на широке коло осіб, на їх родини. Я думаю, причетні до порушення міжнародного права не люблять шопінг, але ж їхні дружини люблять", - сказав Ільвес.
"Крім того, треба придивитися до схем відмивання грошей", - додав естонський президент.
За його словами, це більше стосується внутрішніх справ європейських країн, оскільки доведеться розпочинати розслідування проти осіб, які беруть "брудні, заплямовані кров'ю гроші", - заявив він.
За словами Ільвеса, "кримський сценарій" в Естонії навряд чи можливий, оскільки з економічної точки зору російські жителі Естонії живуть набагато краще, ніж населення Донбасу.
У той же час Ільвес висловив побоювання у зв'язку з тим, якою буде реакція міжнародного співтовариства, в разі військового вторгнення в країни Балтії. Він порівняв нинішню ситуацію з післявоєнним періодом, коли Захід у подиві лише спостерігав за переділом Східної Європи.
"Не думаю, що у нас тут можуть бути проблеми з фашизмом", - прокоментував Ільвес ситуацію в Естонії. Він упевнений, що звинувачення у відродженні фашизму - частина російської пропаганди.

comments powered by HyperComments

Последние