AMNESTY INTERNATIONAL РОЗПОВІЛА ПРО ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ В КРИМУ

18.03.2015 12:46

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в роковини анексії Криму Росією опублікувала свою доповідь про дотримання на півострові прав людини. Згідно зі звітом, багато критиків режиму викрадено і піддано тортурам, а окупаційна влада не проводила публічних розслідувань таких випадків, пише DW.

Незалежна преса змушена мовчати, а у незадоволених є вибір: мовчати або покинути півострів.

Кремль дозрів змінити своїх маріонеток у Криму - Чубаров
Директорів шкіл Москви зобов'язали прийти з плакатами "Пишаюся країною!" на мітинг на честь анексії Криму
Лутковська: російське законодавство в Криму репресивне щодо прав людини
"Відтоді як Росія анексувала Крим, нова влада використовує широкий арсенал прийомів залякування, щоб придушити незгодних; серія викрадень в період з березня по вересень призвела до того, що багато відкритих критиків виїхали з регіону. Ті ж, хто залишився, зазнають переслідувань з боку влади, повної рішучості змусити мовчати опонентів", - цитує "Російська служба ВВС" Джона Дальхізена, директора програми по Європі та Центральній Азії Amnesty International.

За даними правозахисників, за минулий рік викрадено щонайменше сім людей, доля яких досі невідома. Зникнення трьох кримських татар було засвідчено безпосередньо AI. Щонайменше ще один викрадений - Рішат Аметов - був знайдений мертвим зі слідами тортур на тілі.

"Нинішні кримська влада запевняла нас, що вони розслідують всі випадки викрадень і тортур, але ми поки не бачили конкретних підтверджень цього", - заявив Джон Дальхізен.

Окупаційна влада створює атмосферу страху на півострові, використовуючи залякування і ухвалення репресивних законів, спрямованих проти засобів інформації та неурядових організацій, йдеться в доповіді організації. Так, Меджліс, який представляє кримських татар, не визнається місцевою владою, а його керівництво зазнає гонінь.

Є проблеми і у незалежних ЗМІ. Наприкінці січня кілька десятків озброєних осіб у масках увірвалися в офіс національного телеканалу кримських татар ATR, зупинили мовлення та вилучили документи, що стосуються діяльності компанії за останні 11 місяців.

Інформаційному кримськотатарському агентству QHA (також відомому під назвою "Кримські новини") відмовили в реєстрації як ЗМІ без пояснення причин. Ряд журналістів і блогерів давно покинули півострів, часто пояснюючи це міркуваннями безпеки.

"Через рік після анексії Криму, ставлення влади і їхніх російських господарів до всіх, хто виступає проти них, зводиться до простого принципу: мовчіть або забирайтеся", - резюмує Дальхізен.

Лутковська: російське законодавство в Криму репресивне щодо прав людини
Російське законодавство, яке після анексії Криму активно використовується у всіх сферах життя півострова, є репресивним щодо основних прав людини і громадянина, – заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, передає Крим. Реалії.

Про це український омбудсмен заявила в Женеві на спеціальному заході "Крим: рік окупації", який відбувся під час проведення 113-й сесії Комітету ООН з прав людини.

Лутковська зазначила, що російське законодавство, яке зараз імплементується в Криму, є "репресивним щодо свободи мирних зібрань та свободи об'єднань громадян".

За її словами, це стосується введення заборони на проведення кримськими татарами мирних зібрань і мітингів, притягнення до адміністративної відповідальності учасників маршів проти заборони на в'їзд до Криму Мустафи Джемілєва та інші заборони. Також Лутковська нагадала про Олександра Костенка, який заявив про застосування до нього тортур в Сімферопольському СІЗО.

Уповноважена Верховної ради України з прав людини заявила, що в Криму різко скоротилася кількість громадських організацій. Деякі з них виїхали на континентальну України та змінили юридичну адресу. Основна частина правозахисних організацій та організацій проукраїнської спрямованості змушена була припинити свою діяльність. Низка організацій стикається зі складнощами і перешкодами при реєстрації громадської організації за російським законодавством. У Севастополі закрили відділення Всеукраїнської організації "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

"Заборони мирних зібрань та об'єднань громадян стали поширеною практикою на Кримському півострові. Правозахисники констатують дискримінаційний підхід окупаційної влади в реалізації цих свобод. Перш за все, такої дискримінації зазнають кримськотатарські та українські активісти та об'єднання. Наприклад, повна заборона на проведення масових заходів у переддень 70-ї річниці депортації кримських татар у травні або Дня українського прапора та Дня незалежності України в серпні, затримання та допити активістів тощо. Це є переконливим доказом того, що російське законодавство, яке зараз імплементується в Криму, є репресивним щодо прав громадян на свободу мирних зборів і свободу об'єднань", – підсумувала Лутковська.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, заявила, що після російської анексії Крим перетворився на півострів страху.

Кримінальні переслідування з надуманих підстав стали системними на території незаконно окупованого АР Крим - окупаційною владою заборонений в'їзд лідерам кримськотатарського народу - Мустафи Джемілєва, а потім і Рефата Чубарова; заарештований заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз.

"Фіксуються випадки зникнень і вбивств громадських активістів, які не розслідуються правоохоронними органами належним чином. Закриваються українські школи, також піддаються постійним утискам представники багатьох релігійних громад, у тому числі й представники Української православної церкви Київського патріархату. Продовжується тиск на ЗМІ", - повідомила Лутковська.

Раніше Лутковська зазначала, що українці в анексованому Російською Федерацією Криму стали дискримінованою національною меншиною.

comments powered by HyperComments

Последние