ЄС НЕ ВИЗНАЄ ПРИЄДНАННЯ КРИМУ ДО РОСІЇ – МОГЕРІНІ

16.03.2015 17:36

Пройшов рік з часу проведення незаконного і неправомірного «референдуму» та подальшої незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України. Про це заявила верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ Федеріка Могеріні.

«Європейський Союз не визнає і продовжує засуджувати акт порушення міжнародного права. Незаконна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією є також прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав», - підкреслила вона.

ЄС стурбований погіршення ситуації з дотриманням прав людини на півострові після його окупації Росією.

«Євросоюз вкотре заявляє про свою глибоку стурбованість нарощуванням військової міці та погіршенням ситуації з правами людини на кримському півострові, включаючи відмову у свободі слова та переслідування осіб, які належать до меншин. ЄС повторно закликає надати міжнародним організаціям і особам, які опікуються питаннями захисту прав людини, повний, вільний та безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь», - додала Могеріні.

comments powered by HyperComments

Последние