МАККЕЙН ПОПЕРЕДЖАЄ: РОСІЯ МОЖЕ НАПАСТИ НА УКРАЇНУ З БОКУ ПРИДНІСТРОВ'Я

16.03.2015 09:25

Сенатор США від Республіканської партії, голова комітету у справах збройних сил Джон Маккейн вважає, що Росія може напасти на Одеську область з боку Придністров'я (Молдова). Про це він сказав в в інтерв'ю ТСН.Тиждень.

"Я дуже занепокоєний, що зараз, коли Путін отримав Донецьк, схід України і невдовзі Маріуполь може стати наступною його метою і мішенню", - зазначив сенатор.

Відповідаючи на запитання про імовірність нападу на Харків чи Одесу, Маккейн відповів: "Тут є варіанти. Бо якщо він (Путін – ред.) думає, що це йому просто зійде з рук і він не платитиме своєї ціни, то цілком може спробувати піти на Одесу з боку Молдови. У нього 1400 так званих російських "миротворців" у Придністров'ї. Він завдає неймовірного тиску на країни Балтії. І мало того, дуже часто говорить, що найбільша біда ХХ століття - це розпад Радянського союзу. Він хоче відновити російську імперію".

"Спосіб зупинити Путіна - в старій фразі Рональда Рейгана: "Мир через силу". Ми демонструємо свою силу, ми допомагаємо Україні захищати себе, ми пересуваємо сили НАТО в бік країн, які розташовані поблизу - Польща, Румунія, країни Балтії та інших. І ось тут ми даємо дуже чітко зрозуміти Володимиру Путіну - ціна, яку він платитиме за агресію, буде вищою за ті цілі, які він собі ставив", - зазначив Маккейн.

За словами сенатора, Путін має розуміти, хто він є. "Він - старий КДБшний апаратник, який, за його ж власними словами, хоче відновити російську імперію. І він вбачає в Україні ключовий елемент, по-перше, тому що Росія починалася в Києві", - сказав він, додавши, що поки в Україні проводять реформи, нинішня ситуація може закінчитися дуже швидко.

"Я впевнений, що поки впроваджують реформи, поки люди цього хочуть і це підтримують, все може скінчитися дуже швидко. Щодо Путіна, то ситуація прямо пов'язана із тим, чи добре він відчуває на собі ціну, яку він платить за подальшу агресію, і що вона насправді зависока. Бо труни повертаються в Росію, і вже матері починають говорити: "Досить!", - сказав Маккейн.

Нагадаємо, професор Інституту досліджень проблем миру в Осло (Норвегія) та молодший науковий співробітник Французького інституту міжнародних відносин (IFRI) Павєл Баєв в важає сценарій масштабного просування російської армії вглиб території України малоймовірним, адже Росії бракує ресурсів.

А от американські аналітики стверджують, що Росія може як продовжити просту підтримку бойовиків Донбасу, так і спробувати окупувати всю Лівобережну Україну.

Також зазначимо, що Державна прикордонна служба України і Національна гвардія відпрацьовують загальний комплекс заходів для посилення охорони придністровського сегменту українсько-молдовського кордону.

 

comments powered by HyperComments

Последние