ІСЛАНДІЯ ВІДКЛИКАЛА ЗАЯВКУ НА ЧЛЕНСТВО В ЄС

13.03.2015 10:15

Ісландія відкликає заявку на вступ до Євросоюзу і не буде відновлювати переговори, які було розпочато чотири роки тому попереднім урядом, оголосило МЗС острівної держави.

"ЄС та Ісландія обговорили ісландську позицію з питання про статус поданої раніше заявки на вступ до Євросоюзу. Уряд не має наміру відновлювати процес підготовки до вступу в ЄС", - цитує російське агентство ТАСС заяву зовнішньополітичного відомства.

Глава МЗС країни Гуннар Брагі Свейнссон виклав думку уряду Ісландії Едгарсу Рінкевичу - міністру закордонних справ Латвії, яка зараз головує в Раді ЄС. Під час зустрічі глава ісландської дипломатії також передав колезі листа, в якому зазначається, що чинний уряд повністю відмовляється від планів своїх попередників у галузі євроінтеграції, більше не вважає Ісландію країною-кандидатом на приєднання до Євросоюзу і закликає співтовариство виходити з даного факту.

Передача листа відбулася на зустрічі глав МЗС 12 європейських країн, що почалася напередодні в місті Штрбське-Плесо в горах Високі Татри (Східна Словаччина).

Уточнюється, що нова заявка на вступ до ЄС, якщо в майбутньому таке питання знову постане на порядку денному, буде подана лише після проведення всенародного референдуму.

Ісландські правоцентристи-євроскептики, які повернулися до влади у квітні 2013-го, офіційно оголосили про відмову від планів вступу в ЄС більше року тому. При цьому процес підготовки до вступу, ініційований соціалістами, які виграли вибори 2009 року на хвилі жорстокої фінансової кризи, був заморожений раніше, коли при владі перебувала коаліція лівих сил. У вересні 2013 року МЗС Ісландії розпустило 10 переговорних груп, консультаційний комітет і національну делегацію зі вступу до Євросоюзу.

Експерти зазначають, що зараз євроінтеграція невигідна для країни, насамперед з тієї причини, що вступ до ЄС завдасть сильного удару по риболовецькій галузі країни та її фермерським господарствам. Опитування громадської думки також стабільно показують, що більшість 320-тисячного населення Ісландії виступає проти євроінтеграції.

comments powered by HyperComments

Последние