Е.КОПАЧ: КРИЗА В УКРАЇНІ - ПЕРШИЙ КОНФЛІКТ, В ЯКОМУ ПРОЛИВАЄТЬСЯ КРОВ ЗА ЄС

11.03.2015 15:41

Прем'єр - міністр Польщі Ева Копач вважає, що криза в Україні - найбільший конфлікт від часів холодної війни. За її словами, це перший конфлікт, в якому проливається кров за Європейський Союз, передає УНН з посиланням на Польське радіо.
“Конфлікт у східній Україні — це найбільша криза в Європі від часів холодної війни”, — заявила прем’єр Польщі Ева Копач.
Вона додала, що легковажно було б ігнорувати цю проблему.
“Я вважаю цю ситуацію найбільшою кризою європейської безпеки від часів холодної війни. Ігнорування цієї ситуації є легковажним. Сьогодні також і надсилання сигналів, які б викликали неспокій серед громадян нашої країни, або іншої європейської держави, було б також перебільшенням”, — сказала глава польського уряду.
Вона звернула увагу, що конфлікт в Україні є першим, де проливається кров за Європейський Союз. “Ми повинні балансувати між дуже великим прагненням гарантувати безпеку своїй країні та своїм громадянами та водночас боротися за те, за що сьогодні бореться Україна: вперше насправді проливаючи кров за Європейський Союз та за спроби інтеграції зі Спільнотою”, — сказала прем’єр.
На її думку, Україна, що бореться за свій суверенітет та право бути частиною західної Європи, бачить у цьому можливість для власного розвитку. “І це їхнє суверенне рішення треба шанувати. З іншого боку, треба засудити того, хто не поважає такого рішення”, — зазначила глава уряду.
Копач також переконана, що сила польської безпеки — в силі НАТО. Вона нагадала, що в Польщі видатки на оборону складають відтепер 2% ВВП.

comments powered by HyperComments

Последние