БРИТАНСЬКИЙ АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР ОПУБЛІКУВАВ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА В УКРАЇНІ

11.03.2015 12:16

За даними британського Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень, у військових діях на сході України брали участь російські військові з'єднання, в тому числі ті, що в мирний час базуються на Далекому Сході РФ.

Про це йдеться в статті Ігоря Сутягіна "Російські війська в Україні", опублікованій на сайті аналітичного центру.

За даними Сутягіна, на першому етапі прямого втручання російських військових одиниць в Україну (з 11 серпня 2014 року) брали участь підрозділи з порівняно невеликої кількості військових з'єднань загальною кількістю від 3,5 до 6 тисяч бійців.

Натомість наприкінці лютого загальна кількість російських військовослужбовців, які в даний момент перебувають на території України, зросла до 9 тисяч. Загалом з серпня 2014 року, за даними автора, до бойових дій були залучені 42 тисячі військовослужбовців з 117 підрозділів російської армії.

Міністерству оборони Росії довелось залучити 117 бойових і допоміжних підрозділів для ротації приблизно 42 000 військовослужбовців в безпосередній близькості від російсько-українського кордону, які або проводили артилерійський обстріл території України з російської території, або безпосередньо брали участь у бойових діях на українській суверенної території,
— йдеться в статті.

Автор також зазначив, що з 10 російських армій військовослужбовці лише двох (5-ої і 35-ої) не брали участь у бойових діях на сході України. Окрім того, Сутягін пише, що підрозділи 2ої гвардійської Таманської мотострілкової дивізії брали участь у боях під Маріуполем через 2 дні після підписання мінських домовленостей.

До слова, за даними "Інформаційного спротиву", Федеральна Служба Безпеки Росії у Криму проводить активну роботу з підготовки переведення на окуповану територію Донбасу зрадників з кримських структур Служби безпеки України, які перейшли на службу в ФСБ РФ навесні минулого року.

comments powered by HyperComments