НОВАК: РОСІЯ МОЖЕ НАДАТИ УКРАЇНІ ГАЗОВУ ЗНИЖКУ ЗА ДІЙСНИМ КОНТРАКТОМ

11.03.2015 09:32

Росія може послабити умови газопостачання до України, проте Києву рано чи пізно доведеться заплатити за газ, який Росія постачає на підконтрольні сепаратистам території Донецької й Луганської областей, заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Про це він сказав у інтерв'ю агенції Reuters.
"Зимовий пакет" постачання російського газу до України наразі передбачає ціну у 365 доларів за тисячу кубометрів із урахуванням знижки у 100 доларів за кожну тисячу кубів. Домовленість також призупиняє дію принципу "бери або плати", вписаного у контракт між країнами.
Дія "пакету" закінчується 31 березня.
"Знижка можлива і за контрактом - жодних окремих пакетів не знадобиться, якщо Україна і Росія досягнуть угоди. Призупинення принципу "бери або плати" ... теж можливе, це залежить від переговорів між компаніями ("Газпромом" і "Нафтогазом". - Ред.)", - цитує пана Новака агенція.
На початку березня на тристоронній зустрічі щодо газопостачання у Брюсселі Україна, ЄС та Росія домовилися, що Київ платитиме "Газпрому" тільки за той газ, який постачатимуть через узгоджені з українською стороною пункти прийому.
19 лютого "Газпром" оголосив про початок постачання газу на схід України через газовимірювальні станції, які перебувають у зоні, непідконтрольні українській владі. У Києві наполягають, аби Росія постачала газ виключно через пункти прийому-передачі, визначені "Укртрансгазом".
Наприкінці березня сторони знову зустрінуться у Брюсселі, аби обговорені питання, що стосуються постачання газу до України влітку.

comments powered by HyperComments

Последние