ФЕЙГІН: ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ САВЧЕНКО ПОЧАЛИ НОВУ МІЖНАРОДНУ ПРОЦЕДУРУ

10.03.2015 08:23

Переговори про звільнення незаконно ув'язненої в РФ Надії Савченко йдуть безперервно і "на найвищому рівні". Про це в ефірі "Свободи слова" на ICTV заявив її адвокат Марк Фейгін.

Він повідомив, що запустив міжнародну процедуру для звільнення Савченка, але відмовився розповісти її деталі.

"Я вже запустив цю процедуру. Це цілком законна процедура, але вона містить секретний протокол, тому я поки що утримаюся, це конфіденційно", - зазначив адвокат.

Він зазначив, що Росія зобов'язана дотримуватися тих зобов'язань, які взяла на себе, "це пов'язано зі звичайними зобов'язаннями, через міжнародні організації".

Фейгін також повідомив, що "ті, до кого звернена ця процедура, вони вже знають".

Разом з тим Фейгін упевнений, що Савченко не обміняють як заручника за принципом "всіх на всіх" згідно з мінськими домовленостями.

"Вона, безумовно, заручник і вона має бути обміняна за цим принципом "всіх на всіх", але оскільки Росія, точніше, Кремль не дотримується цієї позиції всупереч всім досягнутим, нехай і конфіденційним, домовленостям. Я думаю, що цього не станеться", - заявив Фейгін.

У Росії поступово змінюється ставлення до української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко, а також її справи, сказав адвокат Савченко Марк Фейгін.

Він розповів, що у Росії це справа теж перебуває в центрі уваги, але в певних колах.

"У пропагандистському ключі все це висвітлюється через російські ЗМІ. Безумовно в негативному ключі формується ставлення до Надії Вікторівни. Вже заздалегідь винна. Негативне ставлення має свої конотації - "каратель Савченко". Нехай у мене немає точних цифр, але це ставлення змінюється. Вся дискусія дає свої результати. Адже це вже дуже давно - йде дев'ятий місяць. Після того як захист раз за разом оприлюднює факти про непричетність Савченко, думка поступово змінюється. Може, від великої уваги до цієї справи громадськість починає цікавитися, як можна брати участь у вбивстві журналістів як коригувальник вогню, якщо ти вже годину-півтори перебуваєш в полоні. Все-таки виникають питання, на які немає відповідей", - сказав Фейгін.

"Враховуючи, що для населення не секрет, що у нас у Росії немає суду як гілки влади, я думаю, що повільно, але впевнено ставлення до історії Савченко буде змінюватися", - додав він.

Раніше повідомлялося, що мати Савченко написала листа канцлеру Німеччини Ангелі Меркель з проханням сприяти звільненню її доньки, яку утримують в російському СІЗО.

"Шановна пані Меркель, будь ласка, допоможіть мені врятувати мою дочку", - йдеться у листі Марії Савченко.

comments powered by HyperComments

Последние