БЖЕЗИНСЬКИЙ: ПУТІН РОЗУМІЄ, ЩО РОСІЯ НЕ ГОТОВА НАВІТЬ ДО ЛОКАЛЬНОЇ ВІЙНИ

10.03.2015 07:42

В адміністрації США превалює позиція, що надання летальної зброї Україні може посилити агресію Росії, однак Вашингтон міг би використати цей фактор на випередження, стримавши спроби Путіна йти далі.
Таку думку висловив у понеділок у Вашингтоні колишній радник президента США, відомий політолог професор Збігнєв Бжезинський, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Ми маємо зробити це в простий спосіб - попередити Москву щодо поновлення з її боку бойових дій. Що, наприклад, при наступі на Маріуполь та інші важливі міста, Сполучені Штати не матимуть іншого вибору, як забезпечити оборонним озброєнням українських сил для їх захисту", - зауважив професор.
Він підкреслив, що це можна зробити, в тому числі, із залученням союзників США по НАТО, які готові це зробити.

Бжезинський також наголосив, що російська армія зараз не готова на ведення навіть локальної війни з Заходом, не кажучи вже про великомасштабну війну. На його думку, Путін теж розуміє це, натомість вдається до контрпродуктивної демонстрації свого ядерного потенціалу, не усвідомлюючи наслідків.
Крім того, на переконання експерта, в нинішній ситуації Захід має зміцнити санкції проти російської економіки та застосувати секторальні обмеження.
Іншими словами, зауважив він, росіяни повинні отримати потужний сигнал від США і Європи. "Ми маємо сказати росіянам: ми знаємо, що ви використовуєте силу, і ви знаєте, що ми не можемо зупинити вас контрсилою, але ми значно піднімаємо ціну за це", - наголосив доктор Бжезинський.

comments powered by HyperComments