УКРАЇНА ПОСКАРЖИЛАСЯ В ЄК НА УГОДУ DAIMLER-КАМАЗ: СУПЕРЕЧИТЬ ДУХУ САНКЦІЙ ЄС

05.03.2015 11:10

Україна офіційно поскаржилася в Європейську комісію, що спільне підприємство німецького Daimler і російського КамАЗ суперечить духу санкцій ЄС проти Росії.
Про це повідомляє EurActiv.
За даними видання, Україна не ставить під сумнів законність об’єднання з точки зору конкурентного права ЄС, але вважає, що це суперечить духу санкцій.
"Крім того, рішення буде активно експлуатуватися російською пропагандистською кампанєю з дискредитації рішення і ефективності зусиль ЄС проти Росії по відношенню до України шляхом економічного тиску," – зазначають українські представники.
Видання нагадує, що 24 лютого Єврокомісія схвалила створення спільного підприємства Daimler AG (Німеччина) і КамАЗ (Росія).
Передбачається, що підприємство вироблятиме легкі та важкі вантажні автомобілі і працюватиме на території Росії і Білорусії. Проте КамАЗ, це фірма, яка в першу чергу виробляє військову техніку.
Комісія не вважає, що злиття суперечить санкціям, прийнятим ЄС щодо Росії через анексію Криму і агресію на Донбасі. Ці обмежувальні заходи включають ембарго на імпорт та експорт зброї і пов'язані з нею матеріали з/до Росії.
"Немає заборони на створення спільних підприємств суб'єктів ЄС та Росії, які працюють в області товарів і технологій подвійного призначення для використання у військових цілях або для російських військових кінцевих користувачів", - сказав один із європейських чиновників.
У листопаді 2014 року частка німецького концерну Daimler в ВАТ "КамАЗ" збільшилася з 11% до 15%. Пакет був викуплений у Європейського банку реконструкції та розвитку.

comments powered by HyperComments

Последние