ЗА ЩО РАДА ДОЗВОЛИЛА АРЕШТ СУДДІВ ПЕЧЕРСЬКОГО СУДУ

04.03.2015 12:50

Верховна Рада за зверненням генеральної прокуратури та Верховного суду дозволила затримувати та арештовувати суддів Віктора Кицюка, Оксану Царевич та Сергія Вовка.
Судді Печерського суду Кицюк та Царевич були присутні в парламенті, а пана Вовка генеральна прокуратура вже не в змозі знайти.
Першим двом генеральна прокуратура висуває звинувачення у винесенні неправосудних рішень щодо учасників Автомайдану, а пану Вовку – у сприянні привласненню учасником судового спору квартири в Києві та машини Porsche Cayenne.
За твердженням генпрокуратури, судді ухиляються від слідства та не ходять на допити.
Після рішення парламенту щодо них можуть застосувати арешт, проте прокуратура може цього і не робити.
Справи проти Автомайдану
Подання щодо трьох суддів подав голова Верховного суду Ярослав Романюк, який погодив звернення прокуратури.

"Суддю Кицюка звинувачують у винесенні завідомо неправосудного рішення з мотивів особистого зацікавлення. Він розглянув справу про адміністративне правопорушення щодо учасника Автомайдану і не встановив істину", - пояснив з парламентської трибуни голова ВСУ.
Він вказав, що суддя не взяв до уваги пояснення особи та позбавив водійських прав на основі рапорту працівника ДАІ, який навіть не був ніким підписаний.
Пізніше це рішення було скасовано в апеляційному суді.
"Підстава надання згоди на арешт – суддя Кицюк ухилявся від обов’язків – не з’являвся на допити і проведення слідчих дій", - пояснив голова ВСУ.
Аналогічне подання було щодо Оксани Царевич.

Єдина різниця – узимку 2014 року на засідання суду вона навіть не запрошувала особу, яку позбавляла прав.
Взимку 2013-2014 року сотні учасників Автомайдану позбавлялись прав через поїздку до Межигір’я.
Зниклий Вовк
Судді Сергію Вовку висунули звинувачення щодо рішення, яке нібито незаконно передало право власності на квартиру в Києві та автомобіль Porsche Cayenne.

При голосуванні в Раді його не було, а прокуратура стверджує, що не може знайти.
"За місцем проживання, реєстрації та роботи судді Вовка не встановлено", - заявив голова Верховного суду, цитуючи подання прокуратури.
Ще 13 лютого, коли стало відомо про звернення прокуратури щодо цих трьох суддів, у Печерському суді Києва повідомили ВВС Україна, що пан Вовк вже давно перебуває на лікарняному.
Заперечення суддів
"Ми не переховуємось за суддівською недоторканністю. Ми приходимо на кожну слідчу дію й зацікавлені, аби досудове розслідування відбувалося у необхідні строки. Ця справа не має підстав", - заявив у Верховній Раді суддя Кицюк на свій захист.
Таку ж позицію зайняла Оксана Царевич, яка стверджує, що справа проти неї безпідставна.

"Строки досудового розслідування у ній сплили 22 лютого 2015 року", - додала пані Царевич.
Депутати від "Опозиційного блоку" стали на захист суддів, зокрема пані Царевич, яка нещодавно відпустила під заставу у 62 тисячі гривень колишнього голову фракції ПР Олександра Єфремова.
"На мене чинився тиск у справі Олександра Єфремова, я про це повідомила послу США та чекаю на зустріч з ним", - заявила суддя у відповідь на питання депутата Юрія Воропаєва.
На питання, чи тиснули на неї у часи правління Віктора Януковича, вона відповіла - "ні".
Депутат від БПП Ірина Луценко нагадала, що суддя Сергій Вовк ухвалював рішення проти її чоловіка Юрія Луценка в 2011 році.
Тоді він незаконно тримав його під вартою, що потім визнав порушенням Європейський суд з прав людини.

comments powered by HyperComments

Последние