НА ХАРКІВЩИНІ СБУ ЗНЕШКОДИЛА 5 ДИВЕРСАНТІВ, ДІЯЛЬНІСТЬ ЯКИХ КООРДИНУВАЛО МІНОБОРОНИ РФ

04.03.2015 12:13

СБУ провела спеціальну операцію зі знешкодження диверсійно-розвідувальної групи на Харківщині, яка координувалася Головним розвідувальним управлінням Міністерства оборони Російської Федерації. Правоохоронці затримали чотирьох учасників групи та їх вербувальника.

Про це повідомив радник голови СБУ Валентин Лубківський на своїй сторінці у Facebook.
Він наголошує, що наразі достеменно відомо, що у серпні-вересні 2014 р. члени вказаної групи проходили диверсійну підготовку у військовому таборі російських спецслужб у Тамбові (Російська Федерація).
За інформацією СБУ їм викладали основи підривної справи, тактику ведення бойових дій, снайперську підготовку, також формували навички стрільби з різних видів зброї, а також відпрацьовувалися завдання з підготовки та скоєння терористичних актів на території Харківської області.

"Після проходження диверсійної підготовки від усіх членів групи були відібрані підписки про таємне співробітництво з російськими спецслужбами, їм обрано псевдоніми та виплачено грошову винагороду в розмірі $300 кожному", - додає Лубківський.
В рамках розпочатого слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області кримінального провадження за ознаками ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України співробітники СБУ встановили усіх активних учасників вказаної диверсійно-розвідувальної групи та з залученням бійців спецпідрозділу "Альфа" затримали 42-річного організатора, який здійснив їх вербування та відправку на територію РФ для спецпідготовки, а також чотирьох членів групи.

Правоохоронці вилучили тротилові шашки, електродетонатори для їх підриву, бойові осколкові гранати, спеціальну літературу ЗС РФ з підривної справи та тактики ведення бойових дій, шеврони, емблеми та статути органів влади т.зв. "Новоросії".
"Вирішується питання про оголошення підозри у вчиненні злочинів п’ятьом учасникам вказаної ДРГ", - резюмував він.
Нагадаємо, що вчора народний депутат Андрій Левус заявляв про те, що головний антиукраїнський ресурс групи "Антимайдан", до якого входить 500 тисяч осіб, анонсував активну фазу компанії "русская весна", яка закликатиме до формування "Новоросії" на південному сході України.

comments powered by HyperComments

Последние