УКРАЇНА МАЄ ОТРИМАТИ ЗБРОЮ ВІД НАТО - ДЕМПСІ

04.03.2015 08:22

Летальну зброю для України мають надати не лише Сполучені Штати, про це повинні подумати всі члени НАТО, оскільки в широкому сенсі Путін намагається кинути виклик Північноатлантичному альянсу.
Таку думку висловив у вівторок у Вашингтоні керівник Об'єднаного комітету начальників штабів США Мартін Демпсі, передає власний кореспондент Укрінформу
"Я думаю, абсолютно, ми маємо розглянути летальну допомогу (для України. - Ред.), і це повинно бути в рамках союзників по НАТО, оскільки кінцева мета Путіна - зруйнувати НАТО", - заявив американський генерал під час слухань у Комітеті Сенату США з питань збройних сил.

Таким чином, Демпсі публічно підтвердив позицію свого керівника - новопризначеного глави Пентагону Ештона Картера, який недавно під час слухань у тому ж сенатському комітеті перед своїм призначенням також висловився за озброєння України.
Варто зауважити, що в силових структурах США все частіше чути підтримку ідеї надання летальних видів озброєння оборонного характеру для українців. Так, у вівторок командувач угрупованням військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес, виступаючи в Берліні, заявив, що зброя для України посилить дипломатичний тиск на Путіна під час переговорів про мирне врегулювання конфлікту на сході України.

Крім того, минулого тижня директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер підтримав цю ідею. Він хоч і зауважив, що поставки США летальної зброї в Україну викличуть негативну реакцію Путіна і можуть призвести до посилення проросійських позицій на Донбасі, проте, додав він "це не означає, що ми виступаємо проти надання Україні додаткового озброєння".

Тим не менше, рішення з цього питання має прийняти глава Білого дому Барак Обама. У самій адміністрації президента, а також в Держдепартаменті США досі дають розмиті формулювання щодо цього, зазначаючи, що "всі опції залишаються на столі".

comments powered by HyperComments

Последние