П.ПОРОШЕНКО ПРОПОНУЄ ВР ЗБІЛЬШИТИ ЧИСЕЛЬНІСТЬ ЗСУ ДО 250 ТИС. ОСІБ

02.03.2015 14:24

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про чисельність Збройних сил України. Про це йдеться на сайті українського парламенту, передає УНН.
Відповідний президентський законопроект зареєстровано під № 2269 від 2 березня 2015 року.
“Законопроектом передбачається затвердити чисельність Збройних Сил України у кількості, яка не перевищує 250 000 осіб, у тому числі 204 тисяч військовослужбовців”, — йдеться у пояснювальній записці.
Як зазначається, при цьому законопроектом передбачено, що в особливий період чисельність Збройних Сил України збільшуватиметься на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів Президента України про мобілізацію, затверджених законами України.

“З метою забезпечення виконання Збройними Силами України функцій щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, відповідно до вимог Конституції України та Закону України „Про Збройні Сили України“ є необхідність правового врегулювання чисельності Збройних Сил України. Верховною Радою України була затверджена чисельність Збройних Сил України у 2012 році у межах 184 тис. осіб. З початком особливого періоду, враховуючи загрози національній безпеці України у воєнній сфері, які носять довгостроковий характер, у Збройних Силах України формуються два управління оперативних командувань, одинадцять бригад, чотири полки, вісімнадцять батальйонів, шістнадцять окремих рот та тринадцять взводів різного призначення”, — йдеться у пояснювальній записці.
Нагадаємо, 29 січня, під час церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут, Президент повідомляв, що цього року чисельність ЗСУ планується довести до 250 тисяч осіб.
Як повідомляв УНН, мобілізація в 2015 році проходить в три етапи і триватиме із січня по серпень. Перший етап розпочався 20 січня і триватиме 90 днів, другий - орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап розпочнеться з червня і також триватиме протягом 60 днів.
В рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил України буде призвано танкістів, артилеристів, десантників, піхотинців, зв'язківців, ремонтників, водіїв, механиків різних систем озброєння, фахівців з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, радіаційного захисту. Протягом року в ЗСУ планується мобілізувати 200 тис. українців.
Також у 2015 році планується провести заклик 40 тисяч громадян на строкову військову службу.

comments powered by HyperComments

Последние