НАТО ПОЧАЛО СТВОРЕННЯ У БОЛГАРІЇ ЩЕ ОДНОГО КОМАНДНОГО ЦЕНТРУ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

02.03.2015 04:36

Центр координації та командування військово-морськими силами НАТО в Чорноморському регіоні створюється близько болгарського міста Варна. Відповідна інформація була розміщена на сайті міністерства оборони Болгарії, передає УНН.
Міністерство оборони Болгарії оголосило конкурс на виконання держзамовлення з надання консалтингових послуг по проекту “Реалізація основних BRASS здібностей для південного регіону Болгарії”. Нагадаємо, що абревіатура BRASS означає в НАТО комунікації між військовими кораблями і береговими службами. Таким чином, стало ясно, що близько Варни починається реалізація проекту з створення командного центру з управління та координації дій військово-морських сил НАТО в Чорноморському регіоні.
В оголошенні також говориться, що Командний центр буде створюватися на кошти за Програмою НАТО для інвестицій у безпеку (NSIP -NATO Security Investment Program). Обсяг фінансування, виділеного на ці цілі, не повідомляється.
З умов оголошення міністерства оборони про конкурс на виконання держзамовлення, стає ясно, що новий командний центр НАТО буде перебувати на території військового підрозділу 26800, який є частиною розташування полку зв’язку в місцевості Галата, близько Варни. Ця військова частина відома як надсекретний радіолокаційний центр і знаходиться між Варненським кварталом “Аспарухово” і дачною зоною “Боровець”.
Будівництво пройде в два етапи, перший з яких — реконструкція вже існуючих будівель, а також, у разі необхідності, зведення нових. На другому етапі будуть встановлені антени та системи управління військовими кораблями.
Нагадаємо, що це вже другий великий проект НАТО в Болгарії, що має на меті створення на території країни великих командно-координаційних підрозділів по управління військами альянсу на південному сході Європи. На початку лютого цього року керівництво НАТО оголосило про намір створити в Софії командний центр з координації дій сухопутних сил альянсу.

comments powered by HyperComments

Последние