ГЛАВА МЗС ФРН НЕ БАЧИТЬ ПІДСТАВ ДЛЯ ПОСТАВОК ЗБРОЇ В УКРАЇНУ

02.03.2015 01:31

Захід сподівається на успішне виконання сторонами мінських домовленостей по врегулюванню ситуації на сході України. Тому поки підстав для поставок зброї в Україну немає. Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає УНН.
За його словами, значення мають не слова на папері і підписи, а дії.
"Ми зараз знаходимося в ситуації, коли обидві сторони в останні дні здійснювали відведення важкої артилерії. Ми отримали щось на зразок перепочинку і повинні працювати з учасниками конфлікту з тим, щоб так тривало й надалі. Ми повинні зараз сконцентруватися на переході до довгострокового перемир'я", - наголосив Штайнмаєр.
Глава МЗС додав, що у США, як і в Німеччині сподіваються, що мінські угоди приведуть до розрядки конфлікту.
"Тому я не бачу умов для того, щоб з- за кордону на Україну поставлялося в масовому порядку зброя", - підкреслив очільник німецького зовнішньополітичного відомства.
Як повідомляв УНН, за результатами мінського саміту 12 лютого прийнято два документи: "Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей" (в рамках Тристоронньої контактної групи) і Декларації на підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії і канцлером Німеччини.
Відзначимо, в пункті 1 Документа по комплексу заходів щодо виконання мінських угод говориться: "Негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе виконання починаючи з 00 год. 00 хв. (київський час) 15 лютого 2015".
У той же час в тексті значиться, що відведення важких озброєнь має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів.
Проте бойовики постійно порушують ці домовленості.

comments powered by HyperComments

Последние