ООН: НА ПІДКОНТРОЛЬНИХ СЕПАРАТИСТАМ ТЕРИТОРІЯХ - ГУМАНІТАРНА КРИЗА

28.02.2015 10:12

ООН зможе надати гуманітарну допомогу жителям Донбасу за умови тривалого припинення вогню. Організація намагається зібрати 316 мільйонів доларів США на допомогу жертвам конфлікту.

В ООН заявляють про гуманітарну кризу в самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". "На підконтрольних проросійським сепаратистам територіях - гуманітарна криза", - сказав координатор ООН з гуманітарної допомоги в Україні Ніл Вокер у п’ятницю, 27 лютого, у Брюсселі, повідомляє інформагентство AFP. За словами Вокера, люди у регіоні змушені жити "у надзвичайно складних умовах". За даними ООН, допомоги потребують майже п'ять мільйонів людей на Сході України.

Ніл Вокер сподівається, що режим припинення вогню триватиме, адже бойові дії, за його словами, впродовж останніх днів вщухли. Тоді, на думку Вокера, з'явиться можливість надати допомогу постраждалим від конфлікту. "Ми справді сподіваємося, що перемир'я протримається. Це дасть нам можливість швидше відреагувати на нагальні гуманітарні потреби", - цитує слова Вокера AFP. У повідомленні агентства зазначається, що Вокер у Брюсселі намагається схилити європейські інституції до внесення коштів у новий фонд ООН для надання гуманітарної допомоги Україні.
Розширення гуманітарної допомоги
Про розширення гуманітарної допомоги з боку ООН координатор оголосив 24 лютого у Києві. За словами Вокера, міжнародна організація має намір залучити 316 мільйонів доларів США для надання термінової допомоги "представникам найуразливіших верств населення, які потребують гуманітарної допомоги в України".
Передусім у регіоні спостерігається дефіцит прихистків для людей та санітарних установ, стверджує він. Крім того, існують проблеми з водопостачанням. Також, за словами координатора ООН, людям не вистачає медикаментів.
Як зазначив Вокер, ООН з літа 2014 року надала Україні гуманітарну допомогу на суму 33 мільйони доларів, йдеться у повідомленні агентства "Інтерфакс-Україна"..

comments powered by HyperComments

Последние