РАДБЕЗ ООН ПРОВЕДЕ ЕКСТРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ЩОДО УКРАЇНИ

27.02.2015 09:42

З ініціативи Франції та Німеччини Радбез ООН планує провести екстрене засідання, на якому обговорять реалізацію мінських домовленостей. Зокрема, йтиметься про відведення важких озброєнь від лінії розмежування.

Рада Безпеки ООН у п’ятницю, 27 лютого, проведе екстрене засідання щодо України. З дипломатичних джерел стало відомо, що йтиметься про реалізацію мінських домовленостей. Засідання скликають на пропозицію Франції та Німеччини, повідомляє агентство AFP.

Члени Радбезу заслухають звіт двох представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) стосовно ситуації на Донбасі. Потім засідання продовжать за закритими дверима, зазначається у повідомленні. Також вказується, що спостерігачі ОБСЄ змогли зафіксувати рух важких озброєнь від лінії розмежування, однак вони стверджують, що сторони конфлікту не надали їм необхідної інформації стосовно того, які озброєння були відведені.
Напередодні в Генеральному штабі Збройних сил України та з боку проросійських сепаратистів повідомили про початок відведення важких озброєнь від лінії зіткнення на Донбасі. За інформацією Генштабу, з українського боку розпочалося відведення 100-міліметрових гармат.
Нагадаємо, 17 лютого Радбез ООН на засіданні щодо ситуації на Сході України консенсусом ухвалив резолюцію стосовно ситуації на Донбасі, яку запропонувала Росія. У резолюції Радбез схвалює мінські домовленості, досягнуті 12 лютого, та закликає обидві сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися цих угод, зокрема режиму припинення вогню.

comments powered by HyperComments

Последние