Ф.ШТАЙНМАЄР: ПОЛІТИЧНЕ ВИРІШЕННЯ КРИЗИ В УКРАЇНІ ЗАЙМЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ

27.02.2015 00:37

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що повне примирення на сході України є питанням десятиліть, передає УНН з посиланням на DPA
"Політичне врегулювання, по всій видимості, займе десятиліття", - заявив Штайнмаєр.
За його словами у порівнянні з аткими країнами як Сирія, Лівія та Ірак, українська криза видається єдиним конфліктом, яка може бути вирішена.
"Зараз, нарешті, здається, що ми переходимо в більш спокійну фазу (конфлікту) і що ми скоро зможемо говорити не тільки про припинення вогню, але й про політичне рішення", - сказав глава німецької дипломатії.
Як повідомляв УНН, за результатами мінського саміту 12 лютого прийнято два документи: "Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей" (в рамках Тристоронньої контактної групи) і Декларації на підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії і канцлером Німеччини.
Відзначимо, в пункті 1 Документа по комплексу заходів щодо виконання мінських угод говориться: "Негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе виконання починаючи з 00 год. 00 хв. (київський час) 15 лютого 2015".
У той же час в тексті значиться, що відведення важких озброєнь має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів.
Однак бойовики постійно порушували режим припинення вогню, відтак передумов щодо відведення важкого озброєння із Донбасу, за словами представників української влади, не було.

comments powered by HyperComments