«ГАЗПРОМ» ВИКОНУЄ ЗАЯВКУ «НАФТОГАЗУ» ЛИШЕ НА 40%

26.02.2015 00:10

Російська компанія вже четверту добу не дотримується умов контракту і тристоронніх юридично обов’язкових угод, підписаних в Брюсселі 30 жовтня 2014 року. На порушення положень контракту, починаючи з 22 лютого, «Газпром» виконує заявку «Нафтогазу» на поставку оплачених обсягів газу лише на 40%.
Про це йдеться у листі-відповіді глави правління «Нафтогаз України» Андрія Коболєва на адресу голови правління «Газпрому» Олексія Міллера, інформує прес-служба української компанії.
«Згідно з чинними умовами постачання газу для України «Нафтогаз» самостійно визначає графік та обсяги внесення передоплати. «Газпром» зобов’язаний постачати передплачені обсяги, замовлені в рамках контракту, в повному обсязі», – заявив Коболєв.
Керівник «Нафтогазу» також повідомив, що станом на 25 лютого передплачені відповідно до умов контракту обсяги газу становлять понад 206 млн куб. м, і компанія планує їх відбір впродовж решти днів поточного місяця.
Крім того, Коболєв вкотре звернув увагу Міллера на той факт, що в пп. 3,8 і 3,9 Технічної угоди, на які посилається у своєму сьогоднішньому листі глава «Газпрому», зазначено, що поставка газу і зміна пунктів поставки здійснюється тільки за взаємною згодою сторін.
«Українська компанія неодноразово повідомляла «Газпрому», що обсяги газу, які постачаться в Україну, не можуть бути прийняті і оформлені на ГВС Платово та ГВС Прохорівка, оскільки трубопроводи, які входять у ГТС України після названих вимірювальних станцій, розташовані на територіях, вражених бойовими діями, включно з артилерійськими обстрілами, і тимчасово не контролюються законною владою України. Відтак Нафтогаз не має можливості проконтролювати стан газотранспортної інфраструктури в цих районах, і подача газу по цих ГВС може призвести до аварійних ситуацій та техногенної катастрофи», – заявили в прес-службі НАКу.
«Нафтогаз» вкотре рекомендував «Газпромові» постачати передплачені обсяги природного газу за чинним Контрактом від січня 2009 року і з Додатком жовтня 2014 року, а також газ для подальшого транзиту через територію України за Контрактом від січня 2009 року виключно в пункти прийому-передачі газу, які зазначаються в щодобових факсограмах «Укртрансгазу».
«Постачання газу для країн Європи не можуть бути здійснені і ніколи не здійснювалися через ГВС Платово та ГВС Прохорівка», – додали в прес-службі.

comments powered by HyperComments

Последние