У ЄВРОСОЮЗІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПЛАН ЗНИЖЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РОСІЇ

25.02.2015 15:26

Європейська комісія представила план створення Енергетичного союзу в ЄС, тим самим зробивши крок у реалізації одного з центральних пунктів програми її президента Жан-Клода Юнкера. "Надто довго енергія була виключена з фундаментальних свобод Союзу. Нинішні події демонструють наскільки високими є ставки, оскільки багато європейців бояться, що можуть залишитися без енергії, потрібної для обігріву їх домів", - заявив Юнкер, представляючи енергетичну стратегію у середу, 25 лютого.
Основними положеннями плану є, по-перше, зниження залежності від єдиного постачальника енергоносіїв та солідарність між країнами-членами ЄС у випадках перебоїв з постачанням. По-друге, це вільний рух енергії, так звана п’ята свобода - на додачу до вільного руху людей, товарів, послуг та капіталу. По-третє, підвищення енергетичної ефективності та, навіть, сприйняття її як самостійного джерела енергії. По-четверте, прагнення до суспільної моделі, яка продукує низькі рівні викидів.
Віце-президент Єврокомісії з енергетичних питань Марош Шефчович цей план найбільш амбітним за понад півстоліття. "Сьогодні ми запускаємо найамбітніший європейський енергетичний проект з часів Європейської пільноти вугілля та сталі. Проект, який об’єднає 28 європейських енергетичних ринків в один енергетичний союз", - цитує Шефчовича офіційний сайт Єврокомісії.

Східний комітет німецької економіки вимагає безпеки поставок
На цьому тлі черговий конфлікт між "Газпромом" та "Нафтогазом" викликав занепокоєння у Східному комітеті німецької економіки. "Не може бути так, що ми кожні пару місяців знову повинні боятися перебоїв у постачанні через те, що енергетичні питання між Україною та Росією є невирішеними", - заявив голова комітету Екгард Кордес в інтерв’ю у номері Neue Osnabrücke Zeitung, який вийшов у середу, 25 лютого.
Безпеку постачання енергоносіїв, на думку Кордеса, можуть забезпечити лише тристоронні переговори між ЄС, Україною та Росією, передає інформагенція dpa. "Тут також новий єврокомісар з енергетичних питань зобов’язаний продовжити зусилля пана Еттінґера", - сказав Кордес, маючи на увазі попереднього Єврокомісара з енергетичних питань Ґюнтера Еттінґера, за посередництва якого восени минулого року Київ та Москва досягли тимчасової угоди в газових питаннях.

comments powered by HyperComments

Последние