КЛІМКІН РОЗПОВІВ, ПРО ЩО ГОВОРИЛИ В ПАРИЖІ БЕЗ ЛАВРОВА

25.02.2015 11:02

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів іноземним журналістам, про що він говорив з французьким та німецьким колегами Лораном Фабіусом та Франком-Вальтером Штайнмайєром, коли російський міністр Сергій Лавров залишив переговори.
Деталями переговорів з європейськими союзниками Клімкін поділився під час підсумкової прес-конференції у Парижі перед відльотом до Києва, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Ми говорили про дотримання Мінських домовленостей. Про подальші спільні кроки, про нашу координацію співпраці у рамках ЄС, про те, чого ми потребуємо, яку допомогу ми могли б отримати, зокрема про технічні можливості допомоги, технічні можливості щодо місії ОБСЄ та інші питання», - розповів український міністр.
На уточнююче запитання щодо оснащення спостережної місії ОБСЄ Клімкін зауважив, що у Мінську серед іншого була встановлена домовленість про надання європейцями «додаткового супутникового компоненту». «Оскільки дрони (БПЛА) місії ОБСЄ продемонстрували низьку ефективність, то для здійснення ефективного моніторингу спостережною місією і потрібен такий компонент. Євросоюз спроможний його забезпечити», - сказав він.

За словами Клімкіна, загалом йшлося не лише про двосторонній рівень відносин, а й про відносини з країнами ЄС в цілому для допомоги місії ОБСЄ. На думку українського міністра, «потрібні прозорий моніторинг та ефективна верифікація на місцях, яку повинні забезпечити місія ОБСЄ та ЄС». «Ми повинні використати усі наявні можливості», - додав він.
Більше про деталі переговорів під час зустрічі міністрів «нормандської четвірки» у Парижі читайте в інтерв'ю Павла Клімкіна іноземним ЗМІ під час підсумкової прес-конференції, яке сьогодні опублікує Укрінформ.

comments powered by HyperComments