РАПТОВІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ РФ МОЖУТЬ СТАТИ АТАКОЮ НА КРАЇНИ БАЛТІЇ - NEWSWEEK

24.02.2015 15:33

В Балтії дуже стурбовані зростаючою військовою активністю Росії

Раптові військові навчання, які Росія все частіше проводить поблизу кордонів сусідніх східноєвропейських країн, може бути частиною стратегії, яка "відкриє двері" для наступу Росії на країни Балтії. Таку думку виданню Newsweek висловив заступник глави естонського Міжнародного центру оборони і безпеки. "Міністерства оборони Литви та Естонії висловили стурбованість зростаючою військовою активністю і провели паралелі з кроками, які мали місце перед російським вторгненням в Крим", - йдеться в статті.

"На мій погляд, російська влада хоче підвищити готовність своїх сил, а також спонукати європейські країни більш розслаблено сприймати "нову норму життя" - ситуацію, коли збройні сили Росії часто проводять раптові навчання", - коментує Хурт рішення РФ раптово провести навчання. За його словами, це розслаблене ставлення було "вкрай небезпечним, особливо для Естонії, Латвії і Литви. "Реалістичний сценарій дій проти країн Балтії - це "нормальні" російські раптові навчання, які без попередження перетворюються у стрімку атаку на столицю однієї з країн Балтії або одразу на кілька столиць. У подібної атаки більше шансів на успіх, ніж у гібридного сценарію, який ми бачили в Криму", - вважає Хурт.

"Рішучий крок Путіна, який передбачає, що слабкі лідери Європи не зреагують негайно і будуть "уникати ескалації", - це можливий сценарій", - говорить експерт. За його словами, "чим вища готовність сил НАТО, тим це краще для демократичної частини Європи". Хурт також зазначив, що після відновлення незалежності, країни Балтії завжди вважали Росію найбільшою загрозою для існування їхньої незалежності. Справжнім чинником стримування він вважає те, що країни Балтії - члени НАТО, але все ж закликає до розміщення "додаткових сил".

Крім того, неназвана представниця міністерства оборони Литви розповіла Newsweek, що в останні місяці спостерігається зростання російської військової активності поблизу Альянсу. "Раптові військові навчання - частина цієї активності поряд з регулярними прольотами військових літаків, навчаннями ВМС в Балтійському морі і нескінченної антинатівської пропагандою в російських державних ЗМІ", - зазначила вона.

comments powered by HyperComments

Последние