ПІЛЬГИ НА ПРОЇЗД У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ПОТРІБНО МОНЕТИЗУВАТИ — П.РОЗЕНКО

23.02.2015 13:33

Міністр соціальної політики Павло Розенко виступає за монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.
Про це він заявив в інтерв’ю тижневику “Деловая столица”, — йдеться у повідомленні.
“В Україні правом на пільговий проїзд користуються понад 11 млн. чоловік. Зрозуміло, що держава не в змозі видати їм усім гроші, щоб вони могли їздити в громадському транспорті певну кількість разів на місяць. Але при розумному підході до монетизації — якщо гроші отримують лише найбільш соціально незахищені верстви населення — держава може оплатити проїзд найбідніших громадян і при цьому позбавитися від невиправданих витрат”, —зокрема повідомив П.Розенко.
За його словами, компенсація за проїзд пільговиків — величезна проблема, оскільки, згідно з річними звітами, деякі автотранспортні підприємства щомісяця перевозять до 90% пільговиків. “Це ж неправда. Я категоричний противник нинішньої моделі розрахунків держави з транспортниками. Так, ми повинні забезпечити певним категоріям громадян безкоштовний проїзд в громадському транспорті, але тільки через монетизацію цієї пільги”, — наголосив Міністр.
Павло Розенко також зазначив, що за нинішніх умов не є прихильником впровадження соціальних карт, оскільки їх емісія та обслуговування можуть стати ще однією корупційною схемою.
“До впровадження соціальних карт потрібно підходити дуже акуратно. Випуск карток, установка платіжних терміналів — це мільярди гривень, які будуть вимиті з бюджету через тендери”, — наголосив він.
“Найпростіша схема — коли людина розплачується за проїзд готівкою, а держава компенсує йому частину витрат також у готівковій формі. Тут немає жодних взаємозаліків, все прозоро”, — зазначив Павло Розенко, додавши, що остаточне рішення про монетизацію пільг на проїзд у транспорті ще не прийнято, і Уряд працює над розробкою ефективної моделі компенсацій за проїзд.
Нагадаємо, нова соціальна політика уряду України передбачає перехід до адресності, монетизації пільг. У програмі діяльності Кабінету Міністрів передбачено об’єднання низки соціальних фондів, "щоби скоротити витрати на адміністрування соціальних фондів на 600 мільйонів гривень і покращити їх роботу".
Програма передбачає також ліквідацію неефективних пільг.

comments powered by HyperComments

Последние