СУД НЕ ПОВЕРНУВ ФІРТАШУ ІРШАНСЬКИЙ ГЗК

20.02.2015 15:31

Суд відхилив позов щодо повернення Іршанського гірничо-збагачувального комбінату бізнесмену Дмитру Фірташу.
Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.
«Господарським судом відмовлено у задоволенні позову одного з акціонерних товариств до Фонду державного майна України про визнання переважного права на продовження строку оренди цілісного майнового комплексу ДП «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» вартістю понад 246 млн грн. Встановлено, що указаний майновий комплекс з 2004 року перебував у користуванні позивача», - повідомили у Генпрокуратурі.
У відомстві нагадали, що у серпні 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову про деякі питання забезпечення функціонування підприємств титанової галузі, згідно з якою цілісний майновий комплекс ДП «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» після припинення договору оренди віднесено до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
«Таким чином вказаний майновий комплекс не може перебувати у користуванні приватного АТ. Тож на виконання цієї постанови у вересні 2014 року Фондом державного майна України передано Міністерству цілісний майновий комплекс державного підприємства», - пояснили у прес-службі.
Як відомо, основним видом діяльності підприємства є видобування і збагачення титанової руди.
Призначений в кінці січня Кабінетом міністрів виконуючий обов'язки голови Державної служби геології та надр України (Держгеонадр) Микола Бояркін підписав наказ про анулювання двох ліцензій "Кримського Титана" - головного активу Фірташа в титановій галузі.
"Ділова столиця" зазначає, що у підприємства Фірташа забрали право користування Лемненським і Міжрічним родовищами титанових руд у Житомирській області площею понад 6000 га, отримане ним у грудні 2004 року.
Саме на них веде роботу Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, один з двох найбільших в Україні добувачів і переробників ільменітової руди, контролю над яким Фірташа позбавили минулого року

comments powered by HyperComments

Последние